Zbadano, w jakim wieku kobiety najczęściej zdradzają mężów. Powód?

Emilia Klima 15.05.2017
W jakim wieku kobiety zdradzają najczęściej?
Fotografia: East News

Amerykański portal randkowy zbadał, jaki wiek predysponuje kobiety do zdradzania mężów. Wskazał też najmniej wierną nację.  

Badania dotyczące predyspozycji do zdradzania partnera przeprowadził amerykański portal randkowy VictoriaMilan. Okazało się, że średni wiek, w którym kobiety szukają wrażeń poza małżeństwem to 36 lat i 6 miesięcy. Czyli niecałe 8 lat po statystycznym ślubie (przeciętny wiek zawierania małżeństwa to 29 lat).

Portal dociekał również, czy tendencje do niewierności różnią się w zależności od kraju, z którego pochodzi małżonka. Najszybciej za nową miłością, według badania, rozglądają się Irlandki - już po 3 latach i 6 miesiącach od wzięcia ślubu. "Najlepiej" w badaniu wypadają Amerykanki, które wierne mężom pozostają przez 8 lat i 5 miesięcy po zawarciu małżeństwa. Jak te wyniki interpretuje założyciel portalu?

Być może mężowie nie dają swoim żonom tyle uwagi i szacunku, na ile zasługują. Być może nadal kochają swoich mężów, ale iskra dawno wyparowała z ich związku. Jakikolwiek nie byłby powód, kobiety zdradzają, by na powrót nadać pikanterii swojemu życiu, na nowo odnaleźć sensualność i popęd seksualny, za którym tęsknią - twierdzi zleceniodawca badania.

Cytowane wyżej badanie nie obejmuje preferencji Polaków, ale te w 2016 zbadał GUS. Do zdrady przyznało się 39% ankietowanych - częściej na skok w bok pozwali sobie mężczyżni, ale to związki pozamałżeńskie kobiet trwały dłużej. Najczęściej zdrad dopuszczali się badani w wieku 41-50. Jako przyczynę niewierności badani podawali konflikty małżeńskie i brak satysfakcji z pożycia seksualnego. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów