Na jaw wyszedł niegrzeczny sekret kociarzy! Dużo chętniej oddają się zabawom związanym z BDSM

Anna Respondek 10.08.2018 AKTUALIZACJA: 17.12.2019
Kobieta z rudym kotem
Fotografia: Shutterstock

Kto by przypuszczał, że posiadanie kota może ujawnić taką tajemnicę. 

Naukowcy starają się zbadać wszystkie elementy życia, które nas otaczają. Niektóre wyniki analiz są oczywiście przełomowe dla ludzkości i pozwalają na przykład wynaleźć lek na nieuleczalną jak do tej pory chorobę. Są jednak również badania niewnoszące wiele do naszego życia, poza pewnymi ciekawostkami. 

Zobacz też: 10 najdziwniejszych fetyszy. Nie uwierzycie, co może pociągać ludzi!

Niegrzeczny sekret właścicieli kotów

Naukowcy swoje najnowsze badania na temat właścicieli kotów opublikowali w "Journal of Evolutionary Psychology". Badania przeprowadzili na ponad 30 tysięcznej grupie ochotników ze Słowacji i Czech. Wnioski do jakich doszli mogą zaskoczyć niejednego kociarza. Okazuje się bowiem, że miłośnicy tych puchatych kulek są znacznie bardziej ulegli i lubią krępowanie podczas seksu. 

Jaka jest przyczyna takich zamiłowań? Według naukowców winna wszystkiemu jest toksoplazmoza przenoszona przez koty. Człowiek, który zarazi się tą bakterią, może odczuwać podniecenie seksualne związane z zachowaniami powodującymi strach, czyli między innymi używaniem przemocy. Takie praktyki charakterystyczne są dla osób lubiących BDSM. 

Toksoplazmoza jest bardzo powszechna, jednak rzadko odnotowywana ze względu na brak symptomów. Aktualnie w samej Anglii może być zainfekowanych ponad 350 tysięcy osób - mówią twórcy analizy w rozmowie z Independent.co.uk.

Spodziewaliście się czegoś takiego? ;)

Zobacz także: Kobiety określiły idealny rozmiar biustu. Zgadzacie się z nimi?

Zobacz także najlepszych kochanków według znaków zodiaku:

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów