Wiadomo, po ilu latach od rozpoczęcia związku najczęściej dochodzi do zdrady. Różnice ze względu na płeć

Anna Respondek 09.11.2017
Kiedy kobieta zdradza?
Fotografia: Pexels

Naukowcom udało się określić, który moment od rozpoczęcia relacji jest najbardziej zagrożony. 

Zdrada to jedna z najbardziej okrutnych rzeczy, którą można zrobić kochającemu partnerowi. Dlatego właśnie naukowcy postanowili przyjrzeć się temu tematowi i określić, kiedy kobiety i mężczyźni najczęściej i najchętniej decydują się na "skok w bok". 

Okazało się, że w przypadku pań dzieję się tak między 6 a 10 rokiem małżeństwa. Jeśli chodzi o panów nie udało się określić aż tak konkretnych ram czasowych, jednak ostatecznie padło na 11. rok małżeństwa. 

Naukowcy porównali dwa badania, w których wzięło udział 423 uczestników. Każdy z nich musiał wypełnić ankietę dotyczącą wierności i tego, czy potrafią przeciwstawić się pokusom. Ankietowani odpowiadali również na pytanie, czy jeśli mieliby okazję, zdradziliby partnera lub partnerkę. 

Wyniki opublikowane  w "The Journal of Sex Research" pokazały, że jest wiele czynników, które powstrzymują ludzi przed zdradą, jednak przede wszystkim są to strach przed samotnością i wpojone zasady moralne. 

Naukowcy swoim odkryciem potwierdzili teorię "7 lat", o której mówi wielu psychologów, a która pokazuje, że po tym czasie uczucie zaczyna się "kurczyć" i zanikać. Tezę tą potwierdzają również statystyki rozwodów i separacji, do których najczęściej dochodzi w tym okresie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów