Kiedy poznać, że związek nie ma przyszłości? Oto 10 symptomów, które powinny nas zaniepokoić

Katarzyna Leszczyńska 25.09.2017
10 oznak, że powinniście się rozstać
Fotografia: pexels.com

Jeśli któraś z tych oznak jest ci znana, lepiej zastanów się poważnie nad związkiem.

Są takie sytuacje w związku, których po prostu nie da się na dłuższą metę znosić, ani wybaczyć. Druga połówka jest po to, żeby nas wspierać, a nie męczyć. Czasem jest tak, że tylko jedna osoba daje z siebie wszystko, podczas gdy drugiej jest wszystko jedno. Oto 10 rzeczy, które są szkodliwe dla waszego związku. Czy są one obecne w waszej relacji?

Podobają ci się inni

Najprostszy symptom. Nie chodzi o to, że będąc w związku nie możesz spojrzeć na inną osobę. Nie chodzi też o to, żeby mieć wyrzuty sumienia za każdym razem, gdy stwierdzisz, że ktoś inny ci wpadł w oko – to ludzka rzecz. Wszystko jest w porządku, jeżeli wracasz do drugiej połówki i nie wyobrażasz sobie życia bez niej/niego. Gorzej, gdy zaczynasz myśleć, że z kimś innym będziesz szczęśliwszy.

Różne cele i wartości

Nie chodzi o to, żeby zawsze mieć te same przekonania i wartości. Wiadomo, że każdy człowiek jest inny, a pewne różnice mogą pozytywnie wpłynąć na wasze relacje. Nie da się jednak budować trwałego związku na odmiennych oczekiwaniach i planach. W pewnym momencie dojdzie do tego, że zauważycie, iż oboje zmierzacie w innym kierunku.

Codziennie się kłócicie

Wiadomo, że w każdej relacji zdarzają się kłótnie. Jeśli jednak wasze sprzeczki wynikają z błahych powodów i zdarzają się już nawet kilka razy dziennie – trzeba dokładnie przemyśleć, czy na pewno potraficie się dogadać. Jeżeli nie zapowiada się, że cokolwiek się poprawi – oboje będziecie męczyć się w tej relacji.

Nieszczerość

Przyłapałeś swoją drugą połówkę na kolejnym kłamstwie? Masz wrażenie, jakby jego hobby było podkoloryzowanie sytuacji?  Wszystko to sprawia, że nie możesz mu ufać. Efektem tego może być brak szczerości również z drugiej strony. A przecież to na wzajemnym zaufaniu i prawdomówności powinien opierać się dobry związek.

Unikanie rozmów

Najlepsza na oczyszczenie niemiłej atmosfery jest rozmowa. Trudno jednak zainicjować ją, jeżeli druga osoba tego nie chce. W związku nie można unikać rozmów i bagatelizować problemów. Najgorsze jest przemilczanie niewygodnych sytuacji, które potem powrócą ze zdwojoną siłą i będą prowadzić do karczemnej awantury.

Obie strony w związku powinny dawać z siebie wszystko

Obwinianie się nawzajem

Najgorsze co może być. Nie umiesz przyznać się do błędu? Ok, może twoja druga połówka to toleruje. Nie można jednak za każdym razem obwiniać drugiej strony. Nikt na dłuższą metę nie wytrzyma wiecznego krytykowania i wyrzutów sumienia.

Brak czasu

Poświęcanie sobie czasu jest najważniejszą rzeczą w związku. Jeżeli czujesz, że wszystko jest ważniejsze od ciebie, a twoja druga połówka wybiera piwo z kumplami lub zakupy z przyjaciółkami niż pocieszenie cię po ciężkim dniu – musisz poważnie zastanowić się, czy w przyszłości będziesz mógł na niej polegać.

Kłopoty łóżkowe

Jeżeli znów nie masz ochoty na seks, może to mieć podłoże w codziennych problemach w związku. Relacje intymne są odzwierciedleniem waszego związku. Musicie umieć ze sobą rozmawiać o seksie, podobnie jak o innych rzeczach. Jeżeli coś ci przeszkadza, nie krępuj się o tym powiedzieć – twój partner to jedyna osoba, z którą możesz o tym porozmawiać.

Zdrada

To jedna z tych rzeczy, której się nie wybacza. Nie oszukuj się, zdradził raz – zdradzi kolejny. Owszem, są osoby, które w wyniku utraty ukochanego cudownie się zmieniają. Jest to jednak rzecz, której tak łatwo się nie zapomina. Zawsze będzie pierwszym powodem do kłótni.

Nie szanuje cię

To już jest ostateczność. Nie możesz pozwolić sobie na wyzwiska, a tym bardziej przemoc fizyczną. Jeżeli twój partner posunął się do tego – nie jest ciebie wart. Druga połówka powinna zapewnić ci poczucie bezpieczeństwa, a nie sprawiać, że się jej boisz. Pamiętaj, że jesteś wolnym człowiekiem, który zasługuje na coś lepszego.

Para GossipGirl
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów