W tym wieku seks smakuje kobietom najlepiej. Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń

Redakcja 29.05.2017
Kobieta
Fotografia: Pexels

Okazuje się, że najwięcej przyjemności z seksu wcale nie czerpią kobiety przed trzydziestką. 

Z badań jasno wynika, że najlepszy seks w życiu spotyka kobiety po 36. roku życia. 

Twórcy aplikacji Natural Cycles przeprowadzili wśród kobiet ankietę, aby sprawdzić, czy zadowolone są ze swojego życia seksualnego, czy doświadczają orgazmu, czy czują się atrakcyjne i jak bardzo lubią seks. 

Odpowiedzi na pytania udzieliło 2600 kobiet, które zdradziły najbardziej intymne szczegóły ze swojego życia seksualnego. Zostały odpowiednio przyporządkowane do określonej grupy wiekowej: najmłodsze (do 23 lat), starsze (między 24. a 35. rokiem życia) i najstarsze (36 lat i więcej). 

Okazało się, że ze swojej atrakcyjności seksualnej zadowolonych było 8 na 10 najstarszych kobiet, które śmiało stwierdziły, że czują się seksi. Niestety, tak optymistyczne wyniki nie dotyczą pozostałych grup. Tylko 4 na 10 kobiet w wieku 24-35 potwierdziło, że dobrze czują się w swojej skórze. W grupie najmłodszych, zadowolonych ze swojego wyglądu było 7 na 10 kobiet. 

giphy-downsized (13)

Orgazm? Żaden problem

Wyniki ankiety jasno pokazały, że z osiągnięciem orgazmu nie mają problemu kobiety, które ukończyły 36 lat. 6 na 10 stwierdziło, że doświadczają częstszych i bardziej intensywnych orgazmów niż kiedykolwiek wcześniej. Podobne zadowolenie w pozostałych grupach wyraziło tylko 5 na 10 kobiet.

Co więcej, aż 86 procent pań, które zakwalifikowano do najstarszej grupy, stwierdziło, że w ciągu ostatnich czterech tygodni miało bardzo udany seks. W grupie średniej podobną opinię wyraziło 76 procent kobiet, a w grupie najmłodszych zaledwie 56 procent. 

Kobiety, które starzeją się i poznają swoje ciało lepiej, mogą prowadzić bardziej przyjemne życie seksualne i poczuć się pewniej w swoim ciele - powiedziała Amanda Bonnie z Natural Cycles, a jej wypowiedź przytacza Dailymail.co.uk. 

Co ciekawe, większość kobiet przyznało, że kluczem do udanego życia seksualnego jest monogamia. Aż 81 procent jest zdania, że seks z tą samą osobą może dostarczyć wyjątkowych przeżyć. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów