Mężczyźni zdradzają, w którym momencie decydują się na oświadczyny. Jakie zachowania partnerek ich do tego skłania?

Anna Respondek 05.12.2017
Zaręczyny
Fotografia: Pexels

Niektóre powody brzmią co najmniej zaskakująco. 

Dla wielu mężczyzn moment oświadczyn i założenia rodziny jest niezwykle stresujący. Panowie zastanawiają się, czy ich ukochana powie "tak", czy nie zrobią z siebie głupka i czy to aby na pewno ta jedna jedyna.

Kiedy zatem mężczyźni wiedzą, że przyszedł czas na zaręczyny? Jakie sytuacje i zachowania partnerek najczęściej wpływają na ich decyzję? Niektóre przykłady są zupełnie nieprawdopodobne. A podobno to kobiety są skomplikowane. 

giphy-downsized

Poświęcenie

Wbrew pozorom dla wielu panów troska i zrozumienie to główne czynniki powodujące chęć ustatkowania się. Jak przyznali użytkownicy Reddita, poświęcenie ze strony partnerek, ich zaangażowanie i obecność w trudnych sytuacjach sprawiają, że chcą zostać z nimi na zawsze. 

Uratowała mi życie. Wyjechałem w podróż służbową, w trakcie której zatrułem się jedzeniem. Dostałem kwasicy ketonowej, która była następstwem cukrzycy. Dzwoniła do mnie kilkadziesiąt razy, jednak ja nie odbierałem, traciłem przytomność. Kiedy w końcu odebrałem powiedziałem tylko "Przyjedź do mnie" i znowu straciłem przytomność. Następne co pamiętam to ją w pokoju. Zawiozła mnie do szpitala i była przy mnie cały czas - wyznał itNinja86.

Wśród powodów podanych przez internatów pojawiło się wiele podobnych historii.

Wspólne pasje

Pasje w życiu są niezwykle ważne. Podobnie, jak dzielenie się nimi z najbliższymi osobami. Wielu mężczyzn zauważyło, że zapragnęli oświadczyć się w momencie, w którym zorientowali się, że ich dziewczyny uwielbiają dokładnie to samo co oni. 

Mój tata powiedział mi, że doskonale wiedział, że poślubi moją mamę, kiedy w Moskwie otworzono pierwszy McDonald's, a ona zjadła 6 Big Maców pod rząd - napisał internauta.

giphy-downsized

Zaskakujące zachowania

Oczywiście to nie zawsze musi działać, jednak wygląda na to, że mężczyźni doceniają zaskakujące zachowania, niektórzy tak bardzo, że pragną się oświadczyć. Niezapowiedziana wizyta, reakcja na kolekcję mieczy? To wszystko może przesądzić o małżeństwie. 

Jako nastolatek kupiłem sobie parę mieczy. Kiedy moja dziewczyna zgodziła się do mnie przyjechać, postanowiłem je schować do szafy, bałem się że mnie wyśmieje. W pewnym momencie szukała czegoś i usłyszałem "Co jest? Masz miecze? Dlaczego schowałeś je w szafie?". Przygotowałem się na szyderstwo, a w tym czasie ona podała mi jeden i zaczęliśmy nimi wymachiwać - napisał użytkownik.

Rozmowy i poczucie humoru

Wygląda na to, że mężczyźni również lubią rozmawiać, a już zdecydowanie doceniają w kobietach poczucie humoru. Bardzo możliwe, że jeśli od pierwszej chwili "nie zamykają się" wam buzie i wciąż śmiejecie się ze swoich żartów, mężczyzna zdecyduje się na oświadczyny. 

Nasza pierwsza randka trwała 12 godzin, ponieważ nie mogliśmy przestać rozmawiać. Nasza druga randka trwała dwa dni. Już po drugim spotkaniu nie mogłem wyobrazić sobie życia bez niej - stwierdził internauta. 

A Wy Panowie, dlaczego się oświadczyliście? ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów