W jakim wieku najtrudniej znaleźć faceta, a w jakim najłatwiej? Poznaj wyniki badań

Malwina Wasilewska 08.10.2020
związek
Fotografia: Shutterstock

Szukasz partnera? Twój wiek może mieć w tej kwestii większe znaczenie niż może ci się wydawać.

Psychologowie, którzy od lat badają zależności związane z miłością i naszymi relacjami, postanowili sprawdzić, w jakim wieku mamy największe szanse znaleźć drugą połówkę, a kiedy jest to najtrudniejsze. Poznajcie wyniki ich eksperymentu.

W jakim wieku najłatwiej znaleźć partnera?

Jesteś singielką, ale marzy ci się prawdziwa miłość? W tej kwestii nie bez znaczenia jest twój wiek. Jak twierdzą badacze, w pewnym momencie życia mamy statystycznie największe szanse na znalezienie partnera, ale jest też taki wiek, w którym ze znalezieniem faceta możemy mieć spore problemy.

Nie od dziś mówi się o tym, że wraz z upływem czasu zadanie to jest coraz trudniejsze, ale pracownicy kanadyjskiej aplikacji randkowej Plenty of Fish postanowili przyjrzeć się tej sprawie bliżej. Przeprowadzili badanie wśród użytkowników, by sprawdzić, jaka jest zależność między wiekiem kobiety a znalezieniem partnera. Na podstawie ich deklaracji wynika, że na osiągnięcie tego celu mamy największe szanse w wieku 25 lat. Wtedy zdaniem mężczyzn kobiety zaczynają marzyć o stałym związku i jednocześnie wciąż są młode i atrakcyjne.

W jakim wieku najtrudniej znaleźć partnera?

Co ciekawe, najmniejsze szanse na nowy związek mamy w wieku 33 lat. Dlaczego tak się dzieje? Męska część użytkowników aplikacji randkowej stwierdziła, że w tym wieku kobiety koncentrują się na stworzeniu rodziny, a oni nie są zainteresowani taką wizją przyszłości. Co wy na to?

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów