Tych siedmiu rzeczy nigdy nie uda ci się zmienić w partnerze. Lepiej w ogóle nie próbować

Anna Respondek 02.02.2018
Związek
Fotografia: Pexels

Wiązane są z najważniejszymi aspektami w życiu człowieka.

Mówi się, że dla miłości można zrobić wszystko i przenieść każdą górę. Są jednak pewne rzeczy, których nawet dla wielkiego uczucia nie chcemy i nie potrafimy zmienić. W trakcie trwania związku poznajemy swoje plusy i minusy i z czasem okazuje się, że pewne zachowania ukochanego lub ukochanej nie do końca nam odpowiadają. Nie należy jednak próbować zmieniać partnera, bo to może doprowadzić jedynie do kłótni i frustracji. Czego zatem nigdy nie uda się zmienić w partnerze?

Zobacz także: Detektyw zdradza co najczęściej sprzyja zdradzie w związku  

Temperament

Trudno walczyć z czyimś temperamentem. Każdy z nas rodzi się z jakimś i może sam próbować go nieco okiełznać, jednak ostatecznie zawsze pozostanie sobą. Podobno w związkach przeciwieństwa się przyciągają, choleryk jest z istnym aniołem, a flegmatyk tworzy relacje z duszą towarzystwa. Z czasem w takich związkach może dochodzić do sporów i prób zmiany ukochanego lub ukochanej. Cały problem polega na tym, że zbyt często wymagamy, a byt rzadko uczymy się od siebie. Charakter partnera należy zaakceptować, a on sam w pewnym momencie może dojdzie do wniosku, że zamiast leżeć na kanapie, faktycznie warto wybrać się do kina albo na spacer. 

man-person-woman-face (2)
Fotografia: Pexels

Przekonania religijne

Jak wiadomo ludzie na świecie walczą między sobą najczęściej o pieniądze i przekonania religijne. Warto więc na początku związku przedyskutować te kwestie, ponieważ trudno później wymagać od ukochanego, żeby stał się gorliwym katolikiem, lub ukochanej, aby zrezygnowała ze swoich przekonań i przeszła na inną religię. Wyznanie nie musi stanowić problemu dla miłości, jeśli tylko obie strony są wystarczająco otwarte i tolerancyjne. 

Chęć posiadania potomstwa

Choć może się wydawać to dziwne, wiele par w długoletnich związkach, potrafi rozstać się, ponieważ jedno z nich nie chce mieć dzieci. Problem pojawia się wtedy, kiedy ukochani nigdy nie podejmują tego tematu, albo jedna ze stron liczy na to, że druga zmieni kiedyś zdanie i jeszcze poczuje "instynkt". Czasem faktycznie tak się zdarza, jednak nie można liczyć na to, że zawsze tak będzie. 

Zainteresowania

Od początku związku poznajemy zainteresowania drugiej osoby. Widzimy pasje i to, co najbardziej kręci ukochanego lub ukochaną. Są to kwestie, których nigdy nie powinniśmy zmieniać, jeśli chcemy, aby relacja była trwała i udana. Wyśmiewanie się z zainteresowaniem drugiej połówki, albo przekonywanie jej, że nie mają sensu i lepiej zająć się czymś innym to pierwszy gwóźdź do trumny. Trumny waszego związku. 

pexels-photo-821042
Fotografia: Pexels

Poczucie humoru

Według naukowców podobne poczucie humoru u par jest niezwykle ważnym elementem związku. Powoduje, że relacja jest silniejsza i szczęśliwsza, dzięki czemu partnerzy potrafią zgodzić się ze sobą w niemalże każdej kwestii i często napiętą sytuację rozładowują jakimś żartem. Dlatego właśnie, zanim zdecydujemy się na nowy związek, warto zastanowić się, czy humor nowo poznanej osoby jest dla nas odpowiedni. 

Relacje z rodziną

Rodzinę ma się jedną. Raz lepszą, raz gorszą, jednak zawsze jedyną. Dlatego właśnie warto postarać się o to, żeby relacje z rodziną ukochanego lub ukochanej były więcej niż dobre. I przyzwyczaić się do myśli, że poślubiając jedną osobę, poślubiliśmy wszystkich jego najbliższych. 

Zobacz także, po czym poznać, że partner traktuje nas przejściowo:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów