Tematy do rozmowy na spotkanie towarzyskie. 9 niezawodnych propozycji

Lucyna Juchiewicz 30.06.2020 AKTUALIZACJA: 30.06.2020
Tematy do rozmowy na spotkanie towarzyskie
Fotografia: Shutterstock

Tematy do rozmowy na spotkanie towarzyskie mogą przychodzić nam do głowy w każdej chwili. Co jednak zrobić, jeśli zapada krępująca cisza? Przygotować się i mieć w zanadrzu aż 9 gotowych propozycji! Sprawdź, jakich.

Jakie tematy do rozmowy na spotkanie towarzyskie warto wybrać?

Spotkanie towarzyskie ma na celu wspólne, przyjemne spędzenie czasu. Dlatego też w czasie jego trwania warto poruszać tematy uniwersalne, które będą bliskie niemal każdemu.

Szukamy takich obszarów do rozmów, które mogą posłużyć do wymiany myśli, historyjek, dowcipów czy też refleksji. Unikamy natomiast takich tematów, które mogą stać się zarzewiem konfliktu.

Nie poruszamy więc kwestii związanych z polityką, religią, śmiercią, chorobą, pieniędzmi, sprawami rasowymi czy seksem.

Skąd znasz gospodarza, czyli najlepszy temat do rozmowy na spotkania towarzyskie

Jeśli zostałaś/zostałeś zaproszona/zaproszony na spotkanie towarzyskie, to prawdopodobnie znasz gospodarza lub gospodynię domu.

To idealny temat do rozmowy na takim spotkaniu! Zadając pytanie zawarte w tytule, otwierasz drogę do dalszej rozmowy na temat wspólnych znajomych czy też wspólnego hobby, jakie łączą was z gospodarzem lub gospodynią.

Kulturalne tematy do rozmowy na spotkanie towarzyskie

Gdy już pierwsze lody zostaną przełamane i istnieje niebezpieczeństwo, że za chwilę zapadnie krępująca cisza, warto mieć w zanadrzu temat-pewnik, który niemal każdy podejmie.

Może on dotyczyć ostatnio przeczytanej książki bądź też ostatnio obejrzanego filmu. Mimo że obecnie mamy do wyboru cały ogrom książek i filmów, jeśli spotykamy się w jednym gronie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że czytamy lub oglądamy to samo, co choćby jeden z uczestników spotkania towarzyskiego.

Pogoda jako temat do rozmowy na spotkanie towarzyskie o złej sławie

Temat pogody poruszany na spotkaniu towarzyskim cieszy się niechlubną opinią. Istnieje przekonanie, że to temat, po który sięgamy w desperacji, gdy już nic innego nikomu nie przychodzi do głowy.

Tymczasem może pełnić doskonały sposób na zagajenie dalszej rozmowy, na przykład na temat planów wakacyjnych czy też planów ogrodniczych.

Zobacz także: Szarmancki, czyli jaki? Nieskazitelne maniery pod lupą feministek

Praca jako dobry temat do rozmowy na spotkanie towarzyskie

Wymiana doświadczeń związanych z pracą, firmowe historie czy też opowieści o wyjazdach integracyjnych to również dobry temat do rozmowy na spotkanie towarzyskie.

Jeśli jednak w pierwszym momencie nic nie przychodzi nam do głowy, to wystarczy choćby spytać, jak minął dzień w pracy. Takie pytanie może stać się dobrym punktem zaczepienia do dalszej konwersacji.

Zwierzęta domowe jako temat do rozmowy na spotkanie towarzyskie

Każdy, kto ma (lub chociaż miał) swojego pupila w domu, lubi dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami i historiami z nim związanymi.

Wymiana zabawnych historii o zachowaniu zwierząt łączy ludzi, a dodatkowo są to bardzo bezpieczne tematy do rozmowy na spotkanie towarzyskie.

Zainteresowania i hobby jako tematy do rozmowy na spotkanie towarzyskie

Nawet jeśli nie znajdziemy od razu kogoś, kto dzieli nasze zainteresowania, to możemy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat hobby innych osób lub też opowiedzieć o swoim hobby (jeśli tylko nasze opowieści okażą się ciekawe dla innych).

Robienie zdjęć, uprawianie sportu, klejenie modeli samolotów, uprawa roślin na działce czy choćby zdobienie paznokci to doskonałe tematy do rozmowy na spotkania towarzyskie.

Przygody z dzieciństwa jako idealny temat do rozmowy na spotkanie towarzyskie

Chociaż opowieści związane z dzieciństwem to być może nie temat na początek rozmowy, to jeśli tylko uda nam się po pewnym czasie na niego zejść, warto to wykorzystać.

Każdy ma w zanadrzu jakieś zabawne lub nawet mrożące krew w żyłach historie, których inni z przyjemnością wysłuchają, porównując do swoich doświadczeń.

Przepisy kulinarne, potrawy i kuchnie świata jako świetne tematy do rozmowy na spotkanie towarzyskie

W ostatnim czasie kulinaria zdobywają ogromną popularność, głównie za sprawą programów telewizyjnych, ale również podróży zagranicznych i możliwości wypróbowywania potraw z różnych zakątków świata.

Jest to temat dość uniwersalny, o ile nie wejdziemy na grząski teren wegetarianizmu, weganizmu czy frutarianizmu.

Są one często ściśle połączone z ideami, które mogą stać się zarzewiem konfliktu, dlatego lepiej uważać na takie tematy do rozmowy na spotkanie towarzyskie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów