Te znaki świadczą o tym, że małżeństwo nie przetrwa. Fotograf ślubny ocenił to na podstawie zdjęć

Anna Respondek 21.02.2018
Trwałość związku
Fotografia: Fotolia

Dzień ślubu może wiele powiedzieć o trwałości małżeństwa. O swoich spostrzeżeniach opowiedzieli doświadczeni fotografowie. 

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej młodej pary. Ten dzień jest pełen niezwykłych emocji, niesie także ze sobą obietnice przyszłości i wspólnego życia. Zakochani mają wiele planów i marzeń, które chcieliby wspólnie przeżyć. Niestety nie w każdym przypadku tak się dzieje i czasem małżeństwo, mimo wysiłków, rozpada się. Doświadczeni fotografowie uważają, że już w trakcie ślubu i wesela można stwierdzić, czy danej parze się uda, czy jednak po jakimś czasie się rozstanie. Jakie zachowania świadczą o tym najczęściej? 

Zobacz także: Ślub wzięty w ten dzień najczęściej kończy się rozwodem

Wesele spędzone osobno

W kościele stoją obok siebie i to jest praktycznie jedyna chwila, w której można ich zobaczyć razem. Pierwszym niepokojącym symptomem świadczącym o tym, że młodej parze może się nie udać, jest unikanie się podczas wesela. Osobno rozmawiają z gośćmi, osobno bawią się na parkiecie. 

Fotografowałem całe wesele i garść zdjęć pary razem - to bardzo zły znak - mówi dla Huffingtonpost.com fotograf Gretchen Wakeman.

Jeszcze gorzej sytuacja wygląda, kiedy jedna ze stron chce spędzać wspólnie czas, a druga cały czas pozostawia ją samą i wybiera towarzystwo kogoś innego. Według Wakeman to budzi obawy.

Fotolia_190567681_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Niechęć do zdjęć i filmu

Zdjęcia i film z wesela to dla wielu młodych par jedna z najważniejszych kwestii. Podobnie jak sesja ślubna, która ma być upamiętnieniem tego wyjątkowego dnia. Nie zawsze obie strony interesują się tym faktem. Jeśli jednak wiedzą, że dla jednej z nich jest to ważne, starają się wykrzesać choć odrobinę zainteresowania. Źle zaczyna się dziać wtedy, kiedy sama myśl o zdjęciach budzi w narzeczonej lub narzeczonym złość. 

Na początku mojej kariery raz zatrudniono mnie telefonicznie. Kiedy przyjechałem na ślub, panna młoda widząc aparat powiedziała do mnie - "nie kieruj dzisiaj tego pieprzonego aparatu w moim kierunku". To był dla mnie trudny ślub. Para rozwiodła się trzy miesiące później - wyjawił Rob Green. 

Brak chęci do zapamiętania tego dnia, może świadczyć o tym, że partner nie jest tym jedynym i wymarzonym wybrankiem. 

Brak chemii przed obiektywem

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że nie każdy czuje się tam samo swobodnie i naturalnie przed kamerą czy obiektywem aparatu. W takiej sytuacji powinien jednak pomóc ukochany czy ukochana, którzy spróbują rozluźnić sytuację. W zgranych związkach zadziała chemia, którą partnerzy dzielą ze sobą na co dzień. Co jeśli jednak zupełnie jej brakuje? 

Chcemy świetnych zdjęć, które umieścimy na Facebooku. Mniej interesujemy się pozwoleniem fotografowi na uchwycenie naturalnej miłości. Ciężko uchwycić parę, która w sposób oczywisty nie jest ze sobą związana - przyznaje Gretchen Wakeman. 

Fotolia_121443554_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Dużo pustych miejsc na sali

Ten aspekt nie do końca zależy od młodych, a jednak według fotografów świadczy o jakości ich związku. Często podczas zapraszania gości zdarza się tak, że część z nich nie może pojawić się na weselu i nie ma w tym nic złego. Dużo gorzej wygląda sytuacja, kiedy goście pomimo potwierdzenia obecności, nie przychodzą na ślub.

Fotografowałem duże wesele, przygotowane na 250 gości. Para młoda zapłaciła co najmniej za 200 talerzyków i pomimo braku zgłoszenia nieobecności, pojawiło się tylko 80 osób! Para młoda zaproponowała bym przyszedł z żoną i dziećmi, bo mają wystarczająco miejsca. Ostatnio dowiedziałem się, że są w separacji - opowiedział Brian Delia. 

To jaki jest związek i jak wygląda z zewnątrz, może przyciągnąć gości i spowodować, że będą chcieli cieszyć się szczęściem młodej pary. Jeśli jednak nawet oni mają wątpliwości, według fotografów związek długo nie przetrwa. 

Sarkastyczne zachowanie młodych

To problem, na który zwrócił uwagę jeden z fotografów. Jak wiadomo w każdym żarcie jest odrobina prawy, więc kiedy para przed obiektywem cały czas sobie dogryza, choć na ustach gości uśmiech, nie może to świadczyć o głębokim uczuciu. Jak twierdzi fotograf, bardzo łatwo można odróżnić sarkastyczne docinki pełne miłości, od tych zabarwionych pretensjami i niechęcią. 

Robiłem sesje ślubne dla ponad 1000 par młodych i wiemy, kiedy takie docinki są żartem pełnym uczuć, a kiedy kryje się za tym coś większego. Zazwyczaj w każdym stwierdzeniu jest odrobina prawdy. Najgorsza była panna młoda, która powiedziała do mojej ekipy - "mam już dość całowania go". To było subtelne, ale konkretne. On się nie odzywał. Pomyślałem, że to początek końca - wyznał Rob Green. 

Fotolia_104062558_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Liczą się pieniądze nie uczucia

Oczywiście fajnie jest po wszystkim rozpakować koperty i prezenty od gości i wspólnie cieszyć się z podarunków, jednak ten aspekt nie powinien grać pierwszych skrzypiec. 

Kiedy panna młoda odeszła do łazienki, jej partner powiedział mi - "Ten ślub to wygrana na loterii. Mamy dwa razy więcej pieniędzy niż na początku." Rozwiedli się pół roku później - stwierdził fotograf Carlos Osorio. 

W tym przypadku pieniądze, i to nawet duże sumy, nie dały młodym szczęścia. 

Fizyczność jest najważniejsza

Seks jest ważny dla każdej pary, ale tak samo jak nie można zbudować związku jedynie na pieniądzach, tak samo nie da się go zamknąć w sypialni i liczyć na to, że przyciąganie fizyczne zamieni się w głębokie uczucie. 

Pamiętam taki jeden ślub. To była super dopasowana para. Ich związek był bardzo fizyczny, widać to było w sposobie komunikacji. Miałem z nimi sesję sypialnianą, podczas której robiliśmy epatujące seksem zdjęcia. W pewnym momencie nie wiedziałem czy chcą zdjęć czy żebym do nich dołączył. Rok po ślubie się rozwiedli - zaznaczył fotograf. 

Jak wyznał fotograf, w sytuacji, w której nie widać między parą przywiązania emocjonalnego i duchowego, ciężko zwiastować im szczęśliwe małżeństwo. 

Zobacz także: Te znaki zodiaku nigdy nie powinny barć ze sobą ślubu

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów