Te zachowania najczęściej doprowadzają do rozpadu związku. Czego unikać, aby nie zniechęcić do siebie partnera?

Anna Respondek 21.11.2017
Problemy w związku
Fotografia: Pixabay

Część z nich potrafi prawdziwie zranić. 

Będąc w związku staramy się dać z siebie wszystko to, co najlepsze. Każdy jednak ma czasem gorsze dni, kiedy nie do końca panuje nad tym, co mówi i co robi. Choć dla wielu może to wydawać się dziwne i zaskakujące, słowa niekiedy potrafią ranić bardziej niż czyny. Jak się przed tym ustrzec? Wystarczy zrezygnować z kilku zachowań, które mogą doprowadzić nawet do rozpadu związku. Oto one.

Wyśmiewanie 

Każdy związek funkcjonuje na określonych przez partnerów zasadach, jednak nie zawsze to, co wydaje się być w porządku, kiedy jesteście sami, będzie odpowiednie w większym towarzystwie. Lubicie z siebie nawzajem żartować i nie obrażacie się za małe uszczypliwości, to świetnie, ale przenoszenie tego na grunt towarzyski nie zawsze spotka się z akceptacją, a czasem może przerodzić się w wyśmiewanie ukochanego lub ukochanej. Dlatego właśnie warto wystrzegać się stwierdzeń, które poddają w wątpliwość zdolności naszych bliskich. 

Próba zmiany

Kiedy zakochujemy się w partnerze, nie zawsze zauważamy wszystkie jego wady, które z czasem mogą zacząć nam przeszkadzać. Jednak jeśli już kogoś pokochamy, nie należy próbować go zmieniać i dopasowywać do swoich wyobrażeń. Albo bierzesz z całym dobrobytem, albo zacznij szukać kogoś innego. Pamiętaj, ty także nie jesteś ideałem.

giphy-downsized

 

Pasje

Spędzanie ze sobą czasu w związku jest niezwykle ważne. Dzięki temu poznajemy się nawzajem i dbamy o kiełkujące uczucie. Wszystko musi mieć jednak granice. Przesada w żadną stronę nie jest zdrowa, dlatego właśnie każdy z partnerów powinien mieć pasje, którym będzie mógł się oddać. Jeśli już tak jest, nie staraj się wywierać presji na ukochanym lub ukochanej i nie stawiaj warunków dotyczących tego, co mu wolno robić, a czego nie. Każdy potrzebuje czasem chwili tylko dla siebie. 

Stracone marzenia

Udany i szczęśliwy związek pozwala rozwijać się na każdym polu życia czy to zawodowym, czy rodzinnym. Co więcej, jest oparciem w chwilach kryzysu. Jeśli jednak w relacji zaczynają pojawiać się wzajemne oskarżenia i padają stwierdzenia o "straconych marzeniach", nie jest dobrze. Obarczanie winą partnera za to, że nie osiągnęło się sukcesu albo zrezygnowało ze swoich planów to prosta droga do rozstania.

A Wy, co o tym sądzicie? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów