Dlaczego kobiety zdradzają? Najnowsze badania wskazują na dwie wspólne cechy podatnych na zdradę

Anna Respondek 14.02.2018
Zdrada
Fotografia: Fotolia

Jakie kobiety zdradzają najcześciej? Naukowcy sprawdzili, czy ma to związek z satysfakcją z życia seksualnego. 

O zdradzie można pisać bez końca. Niestety w większością są to mocno niepochlebne rzeczy. Osoby, które rozstały się z ukochanym lub ukochaną właśnie z tego powodu, przez długi czas leczą swoje rany i często martwią się, że już nigdy nie będą w stanie nikomu zaufać i stworzyć nowego związku. Wbrew pozorom zdrada pozostawia ślady nie tylko w sercu zdradzonego, ale także zdradzającego. 

Zobacz także: Co zrobić, aby nie dopuścić do zdrady partnera

Naukowcy z Uniwersytetu Florida State postanowili przyjrzeć się sprawie bliżej. Wnioski z ich badań są wyjątkowo zaskakujące. Przede wszystkim udało im się określić, jakie kobiety najczęściej zdradzają i dlaczego tak właśnie się dzieje. 

EN_01157309_4553
Fotografia: EAST NEWS

Jakie kobiety najczęściej zdradzają?

Naukowcy przez trzy lata obserwowali 233 małżeństwa. Na podstawie ich codziennych zachowań wysnuli najważniejsze wnioski z badań. Przede wszystkim okazało się, że dużo częściej zdradzają osoby, które zwyczajnie lubią seks. Zadowolenie z życia seksualnego sprawia, że mamy ochotę na więcej. Według naukowców zdradza nie ma nic wspólnego z frustracją seksualną. 

Jeśli chodzi o kobiety, badaczom udało się ustalić dwie najważniejsze cechy płci pięknej, która chętna jest na skok w bok. Są to przede wszystkim wiek i poziom atrakcyjności. Im młodsza kobieta i mniej atrakcyjna, tym bardziej skora jest do zdrady. Mężczyźni natomiast chętniej zdradzają, jeśli ich żona jest niewystarczająco piękna. 

Naukowcom udało się również obalić mit "wyszumienia się przed ślubem", szczególnie jeśli chodzi o panów. Bowiem ci, którzy przed małżeństwem mieli wiele partnerek seksualnych, znacznie częściej dopuszczali się zdrady. Sytuacja wygląda zgoła inaczej, jeśli chodzi o kobiety. Panie doceniają swoje doświadczenia i po ślubie wolą być wierne mężowi.

Jim McNulty, prowadzący badania, dla całego społeczeństwa ma także dobrą wiadomość. Wystarczy użyć pewnych technik, aby nie dopuścić do zdrady. Należy znacznie mniej skupiać się na atrakcyjności hipotetycznego kochanka lub kochanki i zdecydowanie ją umniejszać. 

Czujecie się pocieszeni? 

Zobacz także: Czy warto dać drugą szansę po zdradzie?

Zobacz także, po czym poznać, że ktoś jest w nas zakochany:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów