Te błędy mogą zniszczyć każdy związek. Oto lista rzeczy, które nie zdarzają się w zdrowej relacji

Katarzyna Leszczyńska 12.10.2017
Błędy, których nie należy popełniać w związku
Fotografia: pexels.com

Lepiej się ich wystrzegać. 

Wszyscy, którzy są w związkach mają swoją listę przyzwyczajeń, które powodują, że ich relacja jest bardziej lub mniej udana. Są jednak również takie rzeczy, których lepiej nie robić, jeżeli chcemy zadbać o swoją miłość. Portal Yourtango.com przygotował listę, co nie powinno mieć miejsca w zdrowym związku.

Nie rozmawiacie ze sobą

To jest najgorsza rzecz, jaka może zdarzyć się w związku. Nie można dusić w sobie urazy, a każdy problem powinno się rozwiązywać w zarodku. Należy też szczerze rozmawiać o tym, jakie macie plany wobec przyszłości, jeżeli planujecie pozostać w długiej relacji. Jeżeli natomiast ktokolwiek w związku czuje się źle, albo ma osobisty problem, najlepszą opcją jest porozmawianie szczerze z partnerem, który powinien być równocześnie przyjacielem. Będzie lepszy niż niejeden terapeuta.

Nie celebrujecie prostych rzeczy

Dzień bez pocałunku w związku jest dniem straconym. Tak samo ważny jest inny drobny gest, czyli trzymanie się za ręce. Chodzi też o dbanie o drugą osobę. Kawa do łóżka może sprawić wiele przyjemności. Przypominajcie sobie nawzajem, że jesteście dla siebie ważni i mówcie sobie o uczuciach. Jeśli jednak ktoś nie jest pewien o tym, czy kocha drugą osobę – lepiej, żeby tego nie mówił.

Trzeba dbać o drobne gesty w związku

Zapominacie o sobie nawzajem

Czasami w związku bywa tak, że ludzie są zbyt pewni siebie nawzajem. Dlatego też zapominają o staraniu się o siebie. Należy zaakceptować różnice, które się pojawiają między partnerami i nie wyolbrzymiać uczuć wobec drugiej osoby. Najlepiej po prostu być sobą i starać się o zainteresowanie partnera każdego dnia.

Nie podgrzewacie temperatury związku

Zaniedbywanie się w kwestiach intymnych jest równie złą rzeczą jak wszystkie inne. Seks jest niezwykle istotny w związku. Nie chodzi o to, żeby spełniać każde oczekiwanie drugiej osoby. Należy jednak szczerze ze sobą rozmawiać o sprawach intymnych. Nie powinno się chodzić złym do łóżka, bo może to popsuć każdą relację. I co najważniejsze – nie należy dostosowywać do siebie snów. Każdy ma własny tryb dnia i potrzebuje odpoczynku w innym momencie.

Oczekujecie zbyt wiele

Nasi partnerzy są zwykłymi ludźmi – nie można oczekiwać od drugiej połówki, że będzie spełniać nasze oczekiwania. Łączy się to z punktem o szczerej rozmowie – przecież nikt nie potrafi czytać w myślach. Nie wolno też ustawiać fałszywych oczekiwać, wówczas będziemy jedynie mącić w głowie drugiej osobie.

Każdy najlepiej wie, co jest dla niego dobre. Wchodząc w związek, warto poinformować o tym drugą połówkę i wspólnie ustalić konkretne zasady. Wówczas o wiele łatwiej będzie się dogadać i stworzyć długotrwałą relację.

Należy dbać o swój związek
Fotografia: pexels.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów