Ta mała rzecz sprawi, że związek będzie trwały i szczęśliwy. "Ludzie tego nie rozumieją"

Anna Respondek 27.11.2017
Klucz do szczęścia
Fotografia: Pexels

Psycholog podzielił się swoją zaskakującą teorią na temat trwałości związków. 

Większość osób w związkach czy to formalnych, czy też nie, bez względu na długość stażu, marzy o tym, aby ich relacja była długotrwała i szczęśliwa. Istnieje wiele porad związanych z tym, jak się zachowywać w stosunku do partnera i mówiących o tym, że szczerość i miłość są najważniejsze. 

Autor książki "The Subtle Art of Not Giving a F**k" Mark Manson wysnuł swoje własne założenia na ten temat i podzielił się nimi z dziennikarzami portalu Independent.co.uk. Według niego klucz do sukcesu jest niezwykle prosty i wystarczy, że partnerzy będą w stanie się ze sobą "nudzić". 

Pisarz jako przykład podaje pary, które są ze sobą od wielu lat i potrafią bez wyrzutów spędzić czas na robieniu codziennych rzeczy i cieszyć się tym.

Jest tak ponieważ te pary potrafią wspólnie się nudzić. Potrafią spędzić rok za rokiem, siedząc w domu, rozmawiając o tych samych nudnych rzeczach, oglądając telewizję, filmy czy gotując kolację i nie mają z tym problemu. Bez ekscytacji, ciągłych dramatów i latających talerzy - powiedział.

Jak twierdzi Manson ludzie w XXI wieku nie rozumieją, że nuda to nic złego i za wszelką cenę chcą być inni i ciekawi, gardząc normalnością. Według autora książki osoby, które są nad wyraz ekstrawaganckie, nie stworzą długotrwałego związku. 

Wiele rzeczy, które sprawiają, że człowiek jest interesujący, doprowadzają do tego, że jest fatalny w relacjach romantycznych. To dziwne, ale myślę, że musimy bardziej kultywować nudę, ponieważ jest dobra dla związków - stwierdził. 

Zgodzicie się z jego słowami? 

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów