Skarpetki może nie są seksowne, ale i tak je włożysz. Te badania pokazują, że warto

Mateusz Patyk 02.12.2016
Skarpetki w łóżku
Fotografia: Flickr

Ta część garderoby jest bardziej przydatna niż mogłoby się nam wydawać. 

Holenderski uniwersytet w Groningen przeprowadził test, w którym bez skarpetek orgazm osiągała jedynie co druga para uczestników. Gdy kochankowie założyli je na stopy, procentowość zadowolonych zwiększyła się do… 80%. Najlepsze rezultaty były wtedy, gdy skarpetki nosiła ona. Ale to nie wszystkie korzyści.

Autor badania, Gert Holstege, kieruje ośrodkiem neurologii na Uniwersytecie w Groningen. Według niego znaczący wpływ na nasze samopoczucie w łóżku ma temperatura w sypialni. Skarpety rozszerzają naczynia krwionośne stóp, dając tym samym sygnał do mózgu, że czas na relaks. Zależność między rozkoszą z seksu a noszeniem skarpetek odkryto przez przypadek. Celem doświadczenia było zbadanie wpływu orgazmu na ludzki mózg. Jednak okazało się, że większość kobiet zaczęło skarżyć się na chłodną temperaturę panującą w sali, gdzie przeprowadzano badania. Pomogły... skarpetki.

Na czym polega magia? Aby uspokoić ciało migdałowate i korę przedczołową mózgu, odpowiedzialne za odczuwanie lęku, trzeba stworzyć przyjemną atmosferę. Kobieta musi być odprężona i czuć się bezpiecznie – wyjaśnia Holstege dla czasopisma "Men’s Health".

Screen z filmu "Kiedy Harry poznał Sully"
Fotografia: www.youtube.com

Screen z filmu "Kiedy Harry poznał Sully"

Po prostu… warto

Nie brano jednak pod uwagę czynnika potliwych stóp lub po prostu głupiego wyglądu (stojąc nago w samych skarpetkach). Na rezultat mogło też wpłynąć subiektywne odczucie uczestników, że za "drugim razem" było zwyczajnie lepiej (a zazwyczaj tak jest). Jeżeli więc chcecie robić to w samych skarpetkach, lepiej zgasić światło. W przeciwnym wypadku romantyczny nastrój może szybko ulecieć.

Badania opublikowane pierwotnie w magazynie Wellcome Science. zostały przeprowadzone w 2005 roku na 13 kobietach i 11 mężczyznach, a ich wyniki od czasu do czasu pojawiają się na przeróżnych portalach. Ostatnio efekty zaskakującego eksperymentu na swoich łamach zamieścił brytyjski tabloid Metro.

Skarpetki damskie - jakie kupić?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów