Zaskakujące wyniki badań! Kobiety, które nie mają męża i dzieci, są szczęśliwsze!

Szczęśliwa dziewczyna siedzi sama w kapeluszu i z telefonem w ręku
Fotografia: Shutterstock

Najnowsze wyniki badań są zaskakujące! Okazuje się, że singielki są o wiele szczęśliwsze, niż kobiety, które mają męża i dzieci.

Każda z nas jest inna. Każda ma inne dążenia w życiu i nie ma nigdy idealnej drogi, którą powinnyśmy podjąć dla swojego szczęścia. Jedna kobieta czuje się spełniona w momencie, gdy ma u boku kochającego mężczyznę. Inna, gdy wychowuje gromadkę dzieci. A jeszcze inne są najszczęśliwsze, gdy mają poczucie wolności i mogą dążyć do samorozwoju. Nie można tego oceniać swoją miarą, choć... statystyki są nieubłagane. Okazuje się, że według badań, to właśnie kobiety bez męża i dzieci są najszczęśliwsze!

Zobacz także: W jakim wieku najtrudniej znaleźć faceta, a w jakim najłatwiej? Poznaj wyniki badań

Singielki są szczęśliwsze, niż kobiety, które mają męża i dzieci

Jak podaje "Glamour", dr Paul Dolan z London School of Economics przeprowadził badania wśród kobiet, żeby wyjaśnić zależność pomiędzy ich życiem prywatnym, a szczęściem.

W badaniu wzięły udział kobiety o różnym statusie związkowym - singielki, kobiety po ślubie, a także owdowiałe i rozwiedzione lub w separacji. Okazuje się, że najszczęśliwsze okazały się kobiety niezamężne i bezdzietne! 

To właśnie te kobiety były szczęśliwsze od pozostałych, a także w większości miały lepszy status materialny. Okazało się też, że ma to wpływ na nasze zdrowie. Właśnie tego typu panie żyją dłużej! 

Okazuje się, że zupełnie inaczej jest w przypadku mężczyzn! Ci, którzy byli w trwałych związkach, są mniejszymi ryzykantami, żyją dłużej i zarabiają lepiej niż ich koledzy-single. 

Jeśli jesteś mężczyzną, prawdopodobnie powinieneś wziąć ślub. Jeśli jesteś kobietą, nie przejmuj się tym - "Glamour" cytuje słowa dr. Dolana. 

Zauważyliście to zjawisko także w waszym otoczeniu? 

Zobacz także: Myślisz o rozstaniu? Najpierw zadaj sobie te 3 pytania! 

Chciałabyś mieć dziecko, ale zastanawiasz się, czy twój partner jest na to gotowy? Możesz to sprawdzić w naszym quizie!

Niemowlak
Rozwiąż quiz

Czy twój partner gotowy jest na dziecko?

Niemowlak

1. Jak twój partner czuje się w towarzystwie dzieci?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów