Jak obudzić w sobie seksapil? Wystarczy kilka skutecznych trików!

para
Fotografia: Shutterstock

Seksapil to nic innego jak atrakcyjny wygląd, który przyciąga i magnetyzuje płeć przeciwną. Niektórzy twierdzą, że to rodzaj energii wypływającej z nas, gdy czujemy się pewni siebie i seksowni. Niektórzy mają wrodzony seksapil, inni starają się nad nim pracować. Podpowiadamy, jak obudzić w sobie seksapil.

Psychologowie twierdzą, że nasz wygląd tylko w 20% jest odpowiedzialny za naszą atrakcyjność. Kolejne 20% to inteligencja i aż 60% odpowiada za to, czy jesteśmy postrzegani jako męscy lub kobiecy. W tej kwestii chodzi o seksapil, czyli atrakcyjność płciową. Jeżeli nam jej brakuje, możemy nad nią popracować. Oto sprawdzone sposoby!

Seksapil a samoocena

Praca nad seksapilem powinna opierać się nie na zmianie wyglądu, lecz przede wszystkim na pracy ze związkiem z samym sobą, który stanowi podstawę naszej samooceny, a także relacji z innymi. 

Ważne jest, aby samemu czuć się ze sobą dobrze i się w pełni akceptować. Takie osoby podświadomie wysyłają sygnał innym, że są atrakcyjne. Wcale nie trzeba wyglądać idealnie, by zwrócić na siebie uwagę innych. Zamiast tego zajrzyj wgłąb siebie i popracuj nad swoją samooceną.

Wypisz na kartce to, co w sobie lubisz, a następnie zawieś ją w widocznym miejscu, by móc często wracać do swojej listy. Skupiaj się na swoich dobrych cechach i staraj się z nich korzystać na co dzień. Nie chodzi tu tylko o kwestie związane z wyglądem, ale też z twoim usposobieniem.

Osoby, które mają w sobie seksapil, przyciągają innych swoją energią. Uśmiechają się, mają prostą postawę, są entuzjastycznie nastawione do innych.

Jeżeli interesuje cię praca nad sobą, poznaj najpopularniejsze metody autosugestii, takie jak afirmacja i wizualizacja.

Co się liczy w pierwszym kontakcie?

Warto też zwrócić uwagę na to, co odgrywa największą rolę w pierwszym kontakcie z nowo poznaną osobą. Jak się okazuje, na naszą ocenę drugiej osoby tylko w 7% wpływa treść, jaką ona nam przekazuje. To znaczy, że nasza wiedza w kwestii pierwszego poznania ma niewielkie znaczenie w porównaniu z całą resztą, m.in. z wdziękiem osobistym (seksapilem) i naszym stosunkiem do drugiej osoby.

W pracy nad seksapilem ważną rolę odrywa świadomość ciała. W tym przypadku  nie bez znaczenia jest aktywność fizyczna. Jeśli chcesz poczuć się lepiej w swoim ciele i popracować nad postawą (wyprostowana sylwetka to podstawa!), a przy okazji zgubić nadprogramowe kilogramy, zacznij ćwiczyć. W ten sposób dodasz sobie pewności siebie i energii.

Seksapil a wygląd

Oczywiście nasz wygląd też wpływa na naszą atrakcyjność. Uważaj tylko, by nie przesadzić z upiększaczami. Lepiej sprawdzi się delikatny makijaż podkreślający naszą naturalną urodę niż gruba warstwa makeupu. W kwestii ubioru postaw na ubranie, które będzie adekwatne do okoliczności, aby uniknąć efektu przebrania.

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko
Rozwiąż quiz

Co twoja fryzura mówi o tobie? Poznaj prawdziwe oblicze swojej osobowości!

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko

1. Jaki masz obecnie kolor włosów?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów