Rzeczy, które lepiej wiedzieć przed rozpoczęciem związku. Te kwestie trzeba wyjaśnić na początku znajomości

Katarzyna Leszczyńska 25.10.2017
Warto się lepiej poznać przed decyzją o związku
Fotografia: pixabay.com

Dzięki temu wasza relacja będzie szczęśliwsza.

Zawsze na początku związku jest fascynacja. Gdy poznajemy kogoś, kto wpada nam w oko, myślimy przede wszystkim o jego atrakcyjności i tym, czy chcielibyśmy z nim być. Zazwyczaj dopiero później zaczynamy się poznawać lepiej. Dlatego też wiele związków nie wytrzymuje długiej relacji, ponieważ partnerzy docierają się i powstają kłopoty, których nie da się przeskoczyć. Lepiej zaoszczędzić sobie zaangażowania i łez już na początku. Portal Bustle.com przygotował listę rzeczy, które lepiej przedyskutować, zanim zdecydujemy się na związek z kimś.

Czego szukamy w związku?

Warto przygotować sobie listę cech, która naszym zdaniem określa idealnego partnera. Wówczas będziemy wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas pierwszych randek i ewentualnie, o co zapytać potencjalnego kandydata na chłopaka. To pomoże nam wyeliminować jeden z podstawowych powodów rozstań – minięcie się z ideałem.

Czy macie podobne zasady?

Istnieje kilka podstawowych kwestii, w których partnerzy powinni się zgadzać, np.: dotyczące dzieci, palenia papierosów, czy chociażby zdrad. Zanim rozpoczniemy jakąś relację, warto wiedzieć, jakie zdanie na ten temat ma osoba, z którą chcemy być w związku.

Jakie macie przyzwyczajenia?

Nie wszyscy lubią spacery za rękę, inni nie przepadają za spaniem w objęciach. Każdy ma swoje własne zasady i przyzwyczajenia, których nie chciałby naruszać. Zwłaszcza, jeżeli wcześniejsze doświadczenie w związkach źle im się kojarzą. Lepiej je przedyskutować na początku.

Czy jesteście gotowi na nowy związek?

Bywają sytuacje, że z jakiegoś powodu jedno z was właśnie zakończyło długi i emocjonalny związek. Wchodzenie w nową relację od razu nie ma sensu. Gdy opadną emocje, może się okazać, że macie już zupełnie inne oczekiwania w stosunku do związku i do swoich partnerów. Lepiej poczekać i rozpocząć nową relację z czystą kartą.

Czy znacie poziom własnej wartości?

Często jest tak, że ludzie będąc w związku patrzą na siebie przez pryzmat swojego partnera. A to nie jest korzystne. Lepiej rozpocząć nowy związek znając poczucie własnej wartości i będąc pewnym siebie. Wówczas ta relacja będzie o wiele zdrowsza i przede wszystkim oparta na partnerstwie.

Czy macie podobne wartości?
Fotografia: pixabay.com

Czy znacie swoje słabości?

Dobrze jest też uświadomić sobie, jakie mamy słabości. Wówczas łatwiej będzie nam spojrzeć też na siebie krytycznie. Warto poinformować o nich nowego partnera, który wtedy w niektórych sytuacjach da nam na pewno taryfę ulgową na pewne zachowania.

Jesteście introwertykami czy ekstrawertykami?

Odpowiadając sobie nawzajem na to pytanie, będziecie później wiedzieli, jak się komunikować. Na pewno ekstrawertykom łatwiej jest okazywać emocje, które są bardzo ważne w związku. Do introwertyków trzeba mieć natomiast odpowiednie podejście. Jeżeli nam zaufają, łatwiej im będzie się przed nami otworzyć.

Jak zamierzacie wydawać pieniądze

W późniejszym etapie związku pary często mają wspólny budżet. Wówczas może dojść do pewnych nieporozumień. Warto zatem jasno postawić zasady, w jaki sposób i na co lubimy wydawać pieniądze, żeby partner był tego świadom.

Co lubicie w łóżku?

Seks jest bardzo ważnym elementem związku. Niepowodzenia łóżkowe poróżniły już niejedną parę. Niektórym trudno jest o tym dyskutować, ale naprawdę warto. Określając swoje oczekiwania intymne będziecie się o wiele lepiej dogadywać.

Czy jesteście skłonni do kompromisów?

Nie każdy potrafi pójść na kompromis i zrezygnować ze swoich przyzwyczajeń. Są pewne kwestie, w których nie są w stanie ustąpić. Dlatego warto na samym początku wyraźnie postawić granice. Dobrze by było, gdybyście również ustalili, jak bardzo potraficie odpuszczać. Chodzenie na kompromis jest niezwykle istotne w każdym związku.

Jak chcecie pokierować swoją karierę?

Przy dobrym rozplanowaniu kariera może iść w parze ze związkiem. Trzeba jednak jasno określić, czego oczekujemy od siebie i od życia. Niekiedy nasz partner będzie musiał wykazać się ogromną cierpliwością, o czym powinien wiedzieć wcześniej.

Czy umiecie słuchać intuicji?

Intuicja jest niezwykle istotna w przypadku budowania jakiejkolwiek relacji. Czasami warto posłuchać swojego wewnętrznego głosu, który najlepiej wie, co jest dla nas dobre. Zwłaszcza w tak ważnej kwestii jak nowy związek.

Jakie wartości są dla was ważne?

To chyba najważniejsza z tych kwestii. Każdy wyznaje swoje wartości, takie jak wiara, podejście do rodziny i przyjaciół, pasje i wiele innych, które chce, żeby każdy szanował – przede wszystkim jego partner. Poznanie ich wzajemnie i szanowanie jest kluczem do sukcesu.

Podobne wartości wpłyną pozytywnie na wasz związek
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów