Znaki, które mogą świadczyć o tym, że wasze życie seksualne nie będzie udane

Anna Respondek 06.02.2018
Związek
Fotografia: EAST NEWS

Co zrobić, jeśli intymność w związku zaczyna wygasać? Tych dziesięć sygnałów świadczy o tym, że wasze życie seksualne wymaga naprawy. 

Jak można przeczytać w badaniach opublikowanych przez "New York Magazine", aż 15 procent małżeństw uprawia seks raz na pół roku albo raz na rok. W coraz większej ilości związków, czy to formalnych, czy też nieformalnych intymność schodzi na dalszy plan i staje się czymś niezręcznym. Dwoje ludzi przestaje zwracać uwagę na swoje potrzeby i zaczyna traktować się jak współlokatorów, a nie ukochanych. 

Zobacz także: Te trzy znaki świadczą o tym, że jesteście seksualnie dobrani

Istnieje kilka znaków świadczących o tym, że życie intymne i seksualne nie będzie w przyszłości udane. Na najważniejsze z nich, które powinny zapalić w naszych głowach lampkę ostrzegawczą, zwracają uwagę terapeuci par w wywiadzie dla Huffingtonpost.com. 

Zaczynacie traktować się jak współlokatorzy 

Na początku relacji każdy z partnerów stara się, aby podsycać w związku ogień. Dbamy o wygląd, kupujemy ładną bieliznę, przygotowujemy wspólną kolację. Z czasem jednak przykładamy coraz mniejszą wagę do szczegółów i nie doceniamy ich znaczenia. Jeśli powoli zaczynasz czuć, że twój partner albo partnerka jest dla ciebie bardziej jak współlokatorka lub współlokator, to pierwszy znak świadczący o tym, że wasze życie seksualne nie będzie udane, a pożądanie już dawno przeminęło. W takiej sytuwacji warto wyjść ze swojej strefy komfortu i porozmawiać o tym z partnerem. 

giphy-downsized (84)

Nie potraficie rozmawiać o seksie

Rozmowy o seksie mogą być krępujące, jednak wraz z trwaniem relacji powinny stać się czymś naturalnym. Jeśli jednak pomimo dużego stażu nie potraficie spokojnie rozmawiać na ten temat, oznacza to, że wasze pożycie nigdy nie będzie zdrowe. Komunikacja jest niezwykle istotna w tak intymnych kwestiach i sprawia, że partnerzy jeszcze bardziej zbliżają się do siebie. 

Większość czasu poświęcacie dzieciom

Ten punkt głównie dotyczy małżeństw z dłuższym stażem, choć zachowanie takie można zauważyć również u świeżo upieczonych rodziców. Cały swój wolny czas poświęcanie dzieciom, a kiedy te pójdą już spać, nie macie siły ruszyć palcem. Ważne jest jednak aby pamiętać o tym, że w momencie, w którym stajemy się rodzicami, nie przestajemy być partnerami i kochankami. Jeśli nie znajdziecie choć chwili dla siebie nawzajem, niebawem zaczniecie traktować się jedynie jak przyjaciele, a nie ukochani. 

Unikacie oglądania erotycznych scen

Jeśli zaczynacie czuć się niekomfortowo w trakcie oglądanie erotycznych scen, to znak, że coś między wami nie gra. Jedno z was stara się za wszelką cenę uniknąć tego typu sytuacji, choć na ogół sprawiają one, że pary czują się pobudzone i chętne do igraszek niemalże natychmiast. To mocno zastanawiające jeśli wstydzicie się siebie i swoich reakcji. 

giphy-downsized (85)

Nie flirtujecie ze sobą

Od flirtu rozpoczyna się niemalże każdy związek. Z początku niewinny, z czasem przeradza się w płomienny romans, który ostatecznie prowadzi do stworzenia związku. Na początku relacji chętnie poświęcamy na niego czas, ponieważ sprawia nam radość, z czasem zapominamy jednak o tym, że nawet z długoletnim partnerem czy partnerką można poflirtować, robiąc to nawet w znacznie odważniejszy sposób. Nie ma nic złego w uważaniu partnera za najlepszego przyjaciela, problem zaczyna pojawiać się wtedy, kiedy staje się on jedynie przyjacielem. 

Nie szanujecie swoich potrzeb

Każdy w związku ma czasem prawo do lepszych i gorszych chwil. Mowa tutaj również o spadku i wzroście libido. Jeśli partner, zamiast zrozumieć i wesprzeć, wyśmiewa cię i nie szanuje twoich potrzeb, to znak, że wasze życie seksualne nie może być udane. Traktowanie z szacunkiem spraw intymnych to jedna z najważniejszych rzeczy przy budowaniu związku. 

Prawie się nie dotykacie

Już nie pamiętasz, kiedy twój partner albo partnerka podeszli, aby cię objąć lub pocałować. Wina nie leży oczywiście jedynie po ich stronie, zauważasz, że ty również nie potrzebujesz kontaktu fizycznego ani w trakcie dnia, ani nocy. To poważny problem, który świadczy o braku uczucia w związku. 

giphy (13)

Unikacie niezręcznych sytuacji

Nie pokazujecie się sobie nago i staracie się nie chodzić razem spać. Nikt z was nie chce usłyszeć zdania "nie dzisiaj kochanie", bo właśnie tego się obawiacie. Sytuacja, w której musielibyście ponownie zbliżyć się do siebie napawa was strachem, a to nie może oznaczać niczego dobrego. 

Macie wybujałe oczekiwania

Nie potraficie czerpać przyjemności z tego co tu i teraz i wciąż poszukujecie nowych doznań. Żadna pozycja nie jest wystarczająco dobra, a seks przestaje być satysfakcjonujący. Koncentrowanie się na nierealistycznych obrazach nie pomaga czerpać przyjemności z dotyku partnera i wspólnej chwili intymności. Może lepiej jednak zejść na ziemię i docenić to, co się ma? 

Zobacz także, jakie kobiety mają powodzenie u mężczyzn:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów