Eksperci ujawniają, co najbardziej zagraża małżeństwu i związkom. To najczęstsza przyczyna rozwodów

Anna Respondek 25.10.2017
Związek
Fotografia: Pexels

Wyniki badań są zaskakujące.

Z jakimi problemami najczęściej muszą mierzyć się małżeństwa i długoletnie pary? Problemy finansowe, niezrozumienia a może problemy sfery intymnej? Wszystkie wymienione rzeczy po części dotykają każdego związku, jednak według ekspertów, istnieje jeszcze poważniejsza trudność, która zagraża każdej miłości

Jak wynika z przytoczonych przez Independent.co.uk badań, najczęściej do rozwodów dochodzi, ponieważ małżonkowie czują, że związek ich rozczarowuje i nie spełnia ich oczekiwań

Widziałem ból i frustrację, które wynikały z zawiedzionych oczekiwań, nie tylko w małżeństwach, ale również w każdym związku. To jak zabójczy jad, który dostaje się do serca i niszczy uczucie - powiedział Derek Harvey.

Zaakceptowanie drugiej osoby, taką jaka jest, wymaga dużego zaangażowania. Wysokie wymagania, z których nie chce się zrezygnować, nie idą w parze z uczuciem i romansem. Nasze wyobrażenie o partnerce czy partnerze, nie zawsze ma związek z rzeczywistością. 

Ludzie, którzy wchodzą w związek małżeński lub związek, mają nadzieję, że druga osoba zmieni ich życie. Myślą, że z czasem będą w stanie zmienić partnera w kogoś innego, a to prowadzi do poczucia zawodu i złości - stwierdził James Preece, couch od związków. 

Lekarstwem na ten problem jest pogodzenie się z tym, jaki w rzeczywistości jest nasz partner, gdyż wchodzenie w związek mając nadzieję na zupełnie przeobrażenie się ukochanego lub ukochanej, jest niezwykle krzywdzące i niesprawiedliwe. 

Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest pracowanie jako zespół. Ustalenie wspólnych celów i dążenie do ich spełnienia. To nie tylko prawdziwa zabawa, ale również realna możliwość osiągnięcia ich - wyjaśnił couch. 

Spotkaliście się kiedyś z takim uczuciem? 

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów