Prezent może mówić wiele o uczuciach osoby, która nam go daje. O czym świadczą upominki od mężczyzn?

Katarzyna Leszczyńska 29.12.2017
O czym świadczą prezenty od mężczyzn?
Fotografia: pixabay.com

Oto najpopularniejsze prezenty, które mężczyźni dają ukochanym.

Gdy przygotowujemy prezent dla kogoś, często próbujemy dopasować jego charakter do danej osoby. Dlatego też podarunek może w jakiś sposób odzwierciedlać nasze uczucia lub sposób myślenia na temat drugiego człowieka. Są takie prezenty, których nie powinno dawać się innym, ponieważ mogą przynieść pecha. Są jednak również takie, które mogę mieć ukryte znaczenie. Zwłaszcza, jeżeli mężczyzna obdarowuje nimi swoją ukochaną. Oto najpopularniejsze prezenty, które kobieta może otrzymać od partnera. Panowie na forach internetowych sami zdradzili, co mogą one oznaczać.

Bilety na koncert

To może być koncert, mecz, spektakl w teatrze – nie ważne co, chodzi o termin ważności. Jeżeli dane wydarzenie ma mieć miejsce np. za kilka miesięcy, wówczas można być pewnym, że mężczyzna traktuje ten związek poważnie i myśli o swojej ukochanej długookresowo. Jeżeli bilet związany jest z jej zainteresowaniami w dodatku, świadczy to o tym, że jest w stanie dużo dla niej poświęcić.

Bilety na koncert mogą świadczyć, że mężczyzna traktuje związek poważnie

Seksowna bielizna

Tego typu prezent, choć może spodobać się obu stronom w związku, świadczy o egoistycznym podejściu mężczyzny. Jeżeli kupuje ukochanej bieliznę, zazwyczaj myśli jedynie o korzyściach, które z tego typu podarunku mogą płynąć dla niego. A raczej nikt nie chce otrzymać upominku nie przygotowanego z myślą o nim samym.

Biżuteria

Może świadczyć, że kobieta jest naprawdę ważna dla swojego mężczyzny. Nie dość, że biżuteria jest raczej drogim prezentem, to przede wszystkim panowie naprawdę muszą się namęczyć, żeby dobrać dla swojej ukochanej taką błyskotkę, która jej się spodoba i jeszcze będzie chciała ją w miarę często nosić. Niektórzy błędnie interpretują ten upominek jako formę oznaki przed zaręczynami. Zazwyczaj jednak od obdarowania biżuterią do oświadczyn jest naprawdę daleka droga.

Biżuteria oznacza, że kobieta jest ważna dla mężczyzny

Kwiaty

Wydawać się może, że jest to oklepany podarunek i jeżeli mężczyzna na niego postawił po prostu się nie stara. Okazuje się jednak, że panowie kojarzą kwiaty z pięknymi kobietami i wiedzą, że każda z nich ucieszy się z takiego upominku. Zwłaszcza, że mimo wszystko nadal pozostają one najromantyczniejszym prezentem, jakie facet może podarować swojej dziewczynie.

Perfumy

Taki prezent zawsze się sprawdzi, dlatego mężczyźni często po niego sięgają. Może być trafiony jedynie wtedy, gdy facet zna ulubiony zapach swojej ukochanej lub kupuje perfumy, o których ona od zawsze marzyła. Najgorzej, gdy prosi o pomoc w ich dobraniu koleżanki lub panią w sklepie. Należy pamiętać, że każdy ma inny gust.

Perfumy nie zawsze są trafionym prezentem

Książka

Jeżeli wyraźnie trafia w gust ukochanej, np. przez gatunek lub autora, jest w porządku, choć nigdy nie będzie to najlepszy prezent, jaki mężczyzna może podarować kobiecie. Zwłaszcza, że wielu z nich nie zna się na dobrej literaturze. Tego typu prezent może oznaczać, że facet chce się pozbyć zbędnej książki, która np. otrzymał w gratisie do czasopisma motoryzacyjnego.

Karnet na siłownię

Lub do kosmetyczki, albo np. do spa. Może się wydawać praktyczne i oryginalne, jednak dla kobiety może oznaczać, np. że uważa, że jest za gruba, nie dba o siebie itp. Na tego typu prezenty lepiej uważać. Chyba, że nasz mężczyzna wie, że już naprawdę długo zbieramy się, żeby taki karnet kupić samemu. Wówczas może to być jedynie oznaka dobrej woli.

Karnet na siłownie może sugerować kobiecie, że o siebie nie dba

Ubranie

Choć wydawać się może, że to pójście na łatwiznę, bo dla kobiety buszowanie po sieciówkach to nic trudnego, dla mężczyzn to prawdziwa droga przez mękę. Żeby trafić z prezentem musi dokładnie poznać gust ukochanej, sprawdzić rozmiar i poszukać, gdzie może kupić odpowiednią rzecz. Nawet, gdy nie do końca mu się to uda, warto docenić starania.

Buty

Podobnie jak w przypadku ubrań, tutaj mężczyzna również musi się natrudzić. Gdy jednak widzi, że podobają nam się jakieś buty, nic w tym złego, że chce nas nimi obdarować z jakiejś okazji. A czy dla kobiety może być coś lepszego niż para nowych szpilek na półce?

Buty w prezencie są efektem wyjątkowego starania się mężczyzny

Coś praktycznego

Zdaniem mężczyzn rzeczy, które mogą się do czegoś przydać, ucieszą ich ukochaną najbardziej. Co prawda nie zawsze może się to pokrywać z myśleniem kobiety, jeżeli jednak i tak chciała sobie kupić nowy toster – jeżeli sprezentował go jej partner, zawsze może zaoszczędzone pieniądze wydać na prezent dla samej siebie, np. nową błyskotkę lub kosmetyki.

Ręcznie wykonany prezent

Nic nie cieszy tak, jak prezent, w który ktoś włożył dużo pracy. Nie ważne, ile się wydaje na upominek, ważne, że płynie on prosto z serca. Mężczyźnie rzadko przychodzi do głowy przygotowanie czegoś własnoręcznie. Jeżeli jednak tak robi, oznacza to, że jest prawdziwym skarbem, kocha swoją partnerkę nad życie i jest w stanie zrobić dla niej naprawdę wiele.

Każdy prezent może ucieszyć, zależy od kontekstu
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów