Poszukiwania drugiej połówki nie przynoszą efektów? Być może popełniasz któryś z tych błędów

Katarzyna Leszczyńska 30.11.2017
Jakie błędy ludzie popełniają, gdy szukają partnera?
Fotografia: pixabay.com

Czego nie robić szukając partnera?

W życiu spotkanie tej jednej, jedynej osoby, z którą będziemy chcieli się związać na stałe, nie jest rzeczą łatwą. Zanim zdecydujemy się na związek z kimś, zazwyczaj udajemy się z tą osobą na szereg randek, na których możemy się lepiej poznać. Problem pojawia się w momencie, gdy zaczynamy popełniać błędy, które sprawiają, że nikt nie będzie dla nas odpowiedni. Portal Bustle.com zdecydował się na stworzenie listy tego typu błędów.

Nie dajemy ludziom szansy

Zazwyczaj zbyt szybko i pochopnie oceniamy innych ludzi. A po jednym, czy dwóch spotkaniach nie da się stwierdzić, czy mamy do czynienia z dobrym człowiekiem. Nie dając komuś szansy na bliższe poznanie, jednocześnie nie będziemy mogli dowiedzieć się, czy będzie on partnerem idealnym dla nas.

To, czego chcemy, staje się ważniejsze od naszych potrzeb

Często jest tak, że mamy w głowie obraz idealnego partnera. Musi być wysoki, przystojny, dobrze zarabiać. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że prawdziwe szczęście być może uzyskamy od osoby, która będzie trochę oddalona od naszego ideału. Trzeba sobie uświadomić, co jest nam w życiu potrzebne. Być może jest to poczucie bezpieczeństwa, a może wsparcie ze strony partnera. Możliwe, że ten wymarzony wcale nam tego nie da.

Za mało czasu

Każdy związek potrzebuje czasu, żeby się rozwinąć. Jeżeli nie mamy go dla partnera, nic dziwnego, że nie potrafimy go znaleźć. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że kariera jest ważna, ale w pewnym momencie może przyjść taki moment, kiedy bardziej niż wysokiego stanu konta, będziemy potrzebować bliskiej osoby u naszego boku.

Żeby mieć partnera, trzeba mieć dla niego czas

Uganianie się za kimś, kto nie jest zainteresowany

Naturalne jest to, że próbujemy związać się z kimś, kto nam się podoba. Jeżeli na każdym kroku jednak ta osoba pokazuje nam, że nie jest nami zainteresowana, lepiej odpuścić i znaleźć inny obiekt westchnień. Uganianie się za czymś, co i tak się nie uda, nie ma najmniejszego sensu.

Randkowe wypalenie

Gdy zbyt długo nie możemy znaleźć partnera, a ilość randek zaczyna nas przytłaczać – lepiej zrobić sobie przerwę. Być może za jakiś czas wrócimy do poszukiwać z zupełnie nową energią. Wypalenie nie jest czymś dobrym i pożytecznym, czy to praca, czy właśnie randkowanie. Jeżeli podchodzimy do kolejnego potencjalnego partnera jak do czegoś, co i tak się nie uda, takie poszukiwania przestają mieć jakikolwiek sens.

Zbyt długo w nieszczęśliwym związku

Wiele osób ma tak, że nie czuje zadowolenia z obecnego związku, a i tak w nim tkwi, bo może uda się go jeszcze uratować. Jeżeli widzimy, że od dłuższego czasu nasze starania nie przynoszą efektów, lepiej wówczas zdecydować się na rozstanie. Być może dzięki temu szybciej znajdziemy osobę, która okaże się naszą drugą połówką. 

Żeby znaleźć partnera, trzeba dać mu szansę
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów