Te złote rady o szczęśliwym związku słyszałyście nie raz. W rzeczywistości mogą tylko zaszkodzić relacji

Katarzyna Leszczyńska 20.02.2018
Rady, które nie są korzystne dla związku
Fotografia: fotolia.com

Przedstawiamy popularne porady dotyczące związku, które mogą mu jedynie zaszkodzić. Lepiej nie brać ich pod uwagę.

Każdy związek jest inny. Dlatego też nie można stworzyć zestawu złotych rad, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Wielu jest mędrców, którzy być może chcą dobrze, ale rzucają popularnymi frazesami przy każdej naszej kolejnej kłótni z partnerem. Oczywiście nie można nie brać żadnej z nich pod uwagę, a cenna rada od prawdziwego przyjaciela naprawdę może pomóc. Lepiej jednak wystrzegać się poniższych porad, które mogą jedynie zaszkodzić naszemu związkowi.

Zobacz także: Jaka jest zależność między wyglądem partnerów a szczęśliwym małżeństwem? Te pary są najbardziej dopasowane

Zgadzaj się z partnerem, żeby się nie kłócić

Oczywiście karczemne awantury każdego dnia nie są dobre dla miłości, jednak drobne sprzeczki od czasu do czasu powinny się pojawiać, bo to naturalne, że nie da się zgadzać z drugą osobą w stu procentach. Oprócz tego, szczere rozmowy są podstawą udanego związku. Jeżeli ich zabraknie, taka relacja nie przetrwa za długo. Podobnie jest w kwestii niemówienia partnerowi o rzeczach, które mogą mu się nie spodobać.

Nigdy nie chodź spać zły

Kolejna złota zasada, która mówi o tym, że nie warto chodzić spać pokłóconym z partnerem i najlepiej pogodzić się tuż przed snem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że może niektóre problemy wymagają przemyślenia, a noc może sprzyjać odświeżeniu umysłu i podjęciu pewnych istotnych dla związku decyzji. Dlatego godzenie się na siłę wyłącznie po to, żeby na drugi dzień było wszystko dobrze, nie jest dobrym pomysłem.

Godzenie się na siłę przed snem może źle wpłynąć na związek

Nie ukrywaj tajemnic

Nie ma takiej zasady udanego małżeństwa, żeby nie mieć przed sobą żadnych tajemnic. Są takie rzeczy, którymi nie chcemy się dzielić z innymi, nawet najbliższymi. Nic więc dziwnego, że czegoś po prostu nie chcemy powiedzieć drugiej połówce. To nie znaczy, że nasz związek jest zły. Są też bowiem takie rzeczy, które mogą wprawić naszego ukochanego w zakłopotanie. Dlatego posiadanie drobnych sekretów jeszcze nie jest grzechem.

Zobacz także: Niektóre sekrety lepiej zachować dla siebie. O tym nie powinno się informować drugiej połówki

Im więcej zarobisz, tym więcej możesz mieć

Pieniądze często są źródłem problemów. Wielu doradzających rzuca złotymi radami o tym, że „im więcej zarobisz, tym na więcej będziesz mógł sobie pozwolić”, albo „skoro zarabiasz więcej, to ty decydujesz”. Zapominają jednak, że w związku partnerzy nie powinni się rozliczać. W małżeństwie często występuje wspólna pula pieniędzy i nie powinno być tak, że ten, kto zarabia więcej, jest ważniejszy i druga osoba ma się jej słuchać.

Nie powinno się uzależniać pozycji w związku od pieniędzy

Trzymaj się swojej roli

O co chodzi z rolami w związku? Przede wszystkim o kierowanie się stereotypami. Mężczyzna jest odpowiedzialny za utrzymanie rodziny i to on powinien zarabiać więcej. Kobieta rodzi i to ona jest najbardziej odpowiedzialna za wychowanie dziecka. A co, jeżeli w danym związku partnerzy wolą się zamienić rolami i partnerka ma aspiracje do bycia dyrektorem banku, a mężczyzna chętnie poświęci się dla niej i pójdzie na urlop tacierzyński? Chodzi o to, żeby obie osoby były szczęśliwe, a nie o konserwatywne podejście do relacji.

Zobacz także: 10 przyzwyczajeń ludzi, którzy są w szczęśliwych związkach. Po tym można poznać udaną relację

Zadowalaj swojego partnera seksualnie, bo będzie cię zdradzał

Seks nie jest od tego, żeby utrzymywać partnera przy sobie. Chodzi o uczucia i dawanie sobie nawzajem przyjemności. Robienie tego na siłę, wyłącznie dlatego, żeby partner nie uciekł w ramiona innej osoby, nie jest dobrym pomysłem. Podobnie w kwestiach wyglądu. Rady typu „lepiej schudnij, bo cię zostawi” nie są dobre dla nas i naszej relacji. Nawet, jeżeli wypowiadają ją osoby, którym na nas zależy.

Rady, które nie wpływają dobrze na związek

Zobacz w poniższej galerii, dlaczego możesz nie mieć ochoty na seks, gdy nie ma problemów w związku:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów