Po czym poznać szczęśliwą parę? Po tym, że rozmawiają na te tematy

Anna Respondek 12.12.2017
Rozmowy w związku
Fotografia: Pixabay

Nie omijają również trudnych tematów. 

O czym najczęściej rozmawiacie ze swoim partnerem i czy robicie to wystarczająco często? Jak twierdzą psychologowie, rozmowa w związku jest niezwykle ważnym czynnikiem świadczącym o powodzeniu relacji. Między osobami, które są sobie bliskie, nie powinno być tematu tabu. Ważne, aby konwersacja nie skupiała się jedynie na łatwych zagadnieniach, które nie niosą ze sobą ryzyka sporu, czy konfrontacji z trudniejszymi emocjami.

O czym zatem najczęściej rozmawiają szczęśliwe pary?

giphy-downsized (10)

Zabawne i zawstydzające momenty

Jeśli w związku nie mamy przed sobą tajemnic i potrafimy się nawzajem śmiać ze swoich wpadek, to często powracającym tematem będą żenujące momenty, które przytrafiły się nam zarówno podczas związku, jak i przed nim. W takim wypadku nie można czuć zażenowania, a chęć zadzwonienia do ukochanego, kiedy przydarzy nam się coś zabawnego, powinna być "natychmiastowa". 

Polityka

Wbrew pozorom podobne poglądy polityczne to coś, co ma duży wpływ na powodzenie relacji. Jak wiadomo polityka potrafi budzić skrajne emocje, zatem również rozmowy o niej nie zawsze są zupełnie spokojne. Najważniejsze jest jednak, aby umieć wymienić się poglądami i zaakceptować odmienne zdanie partnera. Takie zachowania otwierają nasze umysły i pokazują inne podejście do omawianej sytuacji.

giphy-downsized (11)

Obawy i lęki

To jeden z trudniejszych tematów, których mimo wszystko nie należy unikać. Każdy w swoim życiu ma jakieś obawy i lęki, które tłumione mogą doprowadzić do kłótni i żalu. Regularna dyskusja na temat problemów i wspólne radzenie sobie z nimi może scalić i wzmocnić relacje. Posiadanie osoby, której zawsze można się zwierzyć, jest niezwykle istotne w życiu. 

Wspomnienia z dzieciństwa

Dzielenie się wspomnieniami z dzieciństwa, zarówno tymi zabawnymi jak i smutnymi, pozwala lepiej poznać ukochanego i zbliżyć się do niego. To ważne, aby bez pomijania szczegółów swobodnie móc rozmawiać o przeszłości i nie wstydzić się jej, nawet jeśli nie była kolorowa. 

giphy-downsized (12)

Poprzednie związki

Rozmowa o swoich byłych nie w każdym związku wychodzi na dobre. Jednak jeśli mamy do siebie zupełne zaufanie i czujemy się pewnie w relacji, to rozmowa o naszych doświadczeniach nie powinna być problematyczna, nawet jeśli będzie nawiązywała do doświadczeń seksualnych. Poza tym nutka zazdrości jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. 

Rodzina

To kolejny temat, o którym rozmawiamy, kiedy czujemy się szczęśliwi i wiemy, że bez względu na wszystko nie zostaniemy osądzeni. Rodzinne niesnaski, problemy czy szczęśliwe chwile. To wszystko powinno pojawiać się w waszych rozmowach i nie budzić poczucia dyskomfortu. 

Przyszłość

O czym rozmawiają szczęśliwe pary? Oczywiście o przyszłości, która w ich oczach powinna rysować się jedynie w kolorowych barwach. Wspólne zamieszkanie, zaręczyny, ślub czy chęć posiadania dzieci. Toczone na ten temat rozmowy mogą zamienić się we wspaniałe wspomnienia. 

A Wy, o czym rozmawiacie z partnerem? ;)

giphy-downsized (9)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów