Jeśli robicie te rzeczy w związku, to znaczy, że ta relacja ma przyszłość

Katarzyna Leszczyńska 06.11.2017
Jakie są związki oparte na przyjaźni?
Fotografia: pexels.com

Dzięki tym rzeczom związek może być naprawdę udany.

Ludzie uważają różne rzeczy na temat związków. Niektórzy twierdzą, że miłości nigdy nie należy łączyć z przyjaźnią. Okazuje się jednak, że najlepsze pary tworzą ci, którzy przede wszystkim są najlepszymi przyjaciółmi. Portal Buzzfeed.com stworzył listę rzeczy, które mają miejsce w związkach opartych na przyjaźni. Jeżeli są obecne w waszych związkach, te relacje musza być naprawdę wyjątkowe.

Jako para czujecie się komfortowo w grupie przyjaciół

Zazwyczaj na początku związku ludzie przedstawiają się nawzajem swoim przyjaciołom. Jeżeli do tej pory jednak się przyjaźnili, należeli do tej samej grupy przyjaciół. Pomimo tego, że teraz są parą, nic nie zmieniło się dla ich najbliższych, co jest wygodne dla każdej ze stron. Poza tym mogą czuć się komfortowo i nie muszą się stresować, że ktoś ich nie polubi. Czasami natomiast zapominają, o których informacjach nie mówić innym. W tego typu relacjach ludzie zazwyczaj rozmawiają ze sobą o wszystkim i zawsze są ze sobą szczerzy. To ma oczywiście same plusy. Czasami sprawia jednak, że zaciera się granica tematów, o których nie rozmawia się z innymi, poza związkiem.

Związek z przyjacielem ma wiele plusów

Wspólnie nigdy się nie nudzicie

Wiadomo, że w dorosłym życiu zdarzają się sytuacje nudne i dochodzi codzienna rutyna. Jeśli jednak para pokonuje je wspólnie, potrafi dobrze się przy tym bawić, nawet podczas kąpieli w tonie służbowej makulatury. Macie podobne zainteresowania. Podobają wam się te same filmy, macie podobny gust muzyczny itp. Nie jest to warunek konieczny w każdym związku. W tym opartym na przyjaźni jednak powinien się znaleźć. Potraficie opowiadać sobie żarty, które tylko wy rozumiecie. I które często bywają niezręczne. W Internecie pełno jest komentarzy pomiędzy osobami, które żartują między sobą, a nikt nie śmieje się razem z nimi. Są takie sytuacje, które wprawiają w radość tylko osoby zainteresowane. Oprócz tego robicie wspólnie głupie rzeczy, które dla was są ekscytujące. Taka relacja naprawdę jest fajna.

Zawsze możecie na siebie liczyć

Oprócz tych radosnych momentów, w związku pojawiają się też chwile, gdy ktoś jest przygnębiony. Wówczas potrzebuje pomocnej dłoni, którą powinna podać mu najbliższa osoba. Wtedy też potrzebne jest dobre słowo, które będzie potrafił powiedzieć tylko najlepszy przyjaciel. I nie chodzi jedynie o pocieszanie. Przede wszystkim o codzienność, czyli wspieranie się nawzajem w rzeczach, które robicie i krokach, jakie podejmujecie w życiu. To chyba najważniejsza zasada związku opartego na przyjaźni.

Przyjaźń w związku jest ważna

Wasze kłótnie kończą się śmiechem

Niektórzy przez cały dzień potrafią być dla siebie chamscy i się kłócić. Mimo tego nie prowadzi to do rozstania, a do wspólnego śmiechu wieczorem. Tak jak z najlepszą przyjaciółką. Okazuje się zatem, że przepisem na związek doskonały, jest przyjaźń. Nie lubicie tych samych ludzi. Złota zasada każdej najlepszej przyjaźni ma zastosowanie w waszym związku. Coś w tym jest. A jeżeli w związku też to ma miejsce – musicie być najlepszymi przyjaciółmi.

Jesteście dla siebie pierwszą osobą, z którą dzielicie się sukcesami i porażkami

Oczywiście każdy ma więcej osób, z którymi chce się dzielić szczęśliwymi i smutnymi momentami życia. Jednak, jeżeli partner jest tą osobą, z którą dzielimy się jako pierwszą – to musi być nasz prawdziwy przyjaciel.

Wsparcie w związku jest ważne
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów