Jeżeli w twoim związku pojawiają się te sygnały, uciekaj! To dopiero początek dramatu

Julia Pandecka 25.08.2020
Kobieta zasmucona stoi na promenadzie nad morzem, za nią mężczyzna w czarnych okularach
Fotografia: Shutterstock

5 sygnałów, że związek jest toksyczny. Jeżeli pojawiają się w twojej relacji, uciekaj!

Nie zawsze potrafimy sobie zdać sprawę z tego, że związek się psuje. Zwłaszcza, gdy jesteśmy prawdziwie zakochani. Jeżeli jednak nasze uczucia są dla nas zaślepiające, może się zdarzyć, że będziemy tkwić w toksycznej relacji, która jest dla nas wyniszczająca. Warto zatem przyjrzeć się z dystansem związkowi i podsumować, czy przypadkiem nie pojawiają się w nim znaki, które mogą świadczyć o tym, że w naszej relacji rozpoczyna się prawdziwy dramat, niekorzystny dla obojga partnerów.

Zobacz także: Te 6 znaków zodiaku traktuje związki jak zabawę. One złamią ci serce! 

Po czym poznać, że związek jest toksyczny? Oto 5 sygnałów!

Tkwienie w toksycznej relacji niekorzystnie wpływa na psychikę obu osób. Jeżeli w twoim związku pojawiają się te znaki, uciekaj, gdzie pieprz rośnie!

1. Czujesz się przy nim niepewnie

Nieustannie odnosisz wrażenie, że musisz ważyć każde słowo? Boisz się odezwać, żeby nie wywołać awantury? Nie ma mowy o powiedzeniu czegoś szczerze? Jeżeli faktycznie tkwisz w takiej relacji, spróbuj dostrzec, że nie jesteś już sobą. Zmień to, albo będziesz się męczyć do końca życia.

2. Masz zaniżoną samoocenę

Szczęśliwe kobiety, które mają kochających partnerów, zawsze będą się czuć pewne siebie. A już na pewno nie będą miały wielu kompleksów. Jeżeli ty wciąż uważasz się za najbrzydszą i najgorszą, twój facet po prostu nie jest ciebie wart. 

3. Twoje zdrowie się pogarsza

Stres wywołany związkiem może niekorzystnie wpłynąć także na twoje zdrowie i to nie tylko psychiczne. Bóle żołądka, głowy, wypadające włosy, a nawet alergie nasilone przez nerwy, mogą przytrafić się, jeżeli długo żyjesz w stresie. 

4. Stosujesz dużo używek

Próbujesz za wszelką cenę się wyluzować? Nie potrafisz znieść swojego partnera na co dzień do tego stopnia, że musisz sięgać po używki? A może dzięki temu przestajesz się go bać? Otwórz oczy! Alkohol, papierosy, czy zajadanie stresu słodyczami to nie jest wyjście z sytuacji. 

5. Twoi przyjaciele się od ciebie odsunęli 

Jeżeli twój partner jest osobą toksyczną, na pewno będzie próbował mieć cię na wyłączność, żeby nikt nie mógł wpłynąć na ciebie do porzucenia go. Pierwsze, co zrobi to wyeliminuje twoich przyjaciół, a potem - kto wie - może nawet rodzinę. Brzmi znajomo? Uciekaj!

Zobacz także: Ta część kobiecego ciała działa na facetów jak magnes! A my niepotrzebnie się jej wstydzimy

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów