Jeżeli masz te odczucia, twój związek przechodzi poważny kryzys. Nie łudź się, że jest inaczej

Julia Pandecka 03.09.2020
Młoda, zasmucona dziewczyna czuje się niepewnie w objęciach swojego chłopaka
Fotografia: Shutterstock

Po czym poznać, że w twoim związku pojawił się poważny kryzys? Te 5 odczuć pomoże ci zdać sobie z tego sprawę.

Czasami, zwłaszcza, gdy jesteśmy już w długiej relacji, może się pojawić niepewność. Niekiedy to, co zaczyna być dla nas oczywiste, w rzeczywistości może okazać się toksyczne i niszczące dla naszego związku. Gdy coś zaczyna się psuć, na początku możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, jednak w pewnym momencie pojawiają się odczucia, które świadczą o tym, że między nami, a naszym partnerem zrodził się poważny kryzys. Jakie konkretnie są to odczucia?

Zobacz także: Jeżeli w twoim związku pojawiają się te sygnały, uciekaj! To dopiero początek dramatu

Po czym poznać, że w związku jest kryzys? 5 odczuć, które ci pomogą

Portal "Your Tango" przytoczył 5 odczuć, których nie można ignorować w związku, bo mogą świadczyć o poważnym kryzysie.

Co konkretnie powinno zwrócić twoją uwagę?

1. Gniew

W kółko się kłócicie? Nie możecie dojść do porozumienia w żadnej, nawet najbardziej błahej kwestii? A może nawzajem się irytujecie? Sama musisz przyznać, że nie są to oznaki udanej relacji. Porozmawiajcie o tym szczerze. Jeżeli nie będziecie potrafili dojść do żadnych, rozsądnych wniosków, lepiej się rozstać.

2. Nie czujesz się bezpiecznie

Jednym z najpiękniejszych uczuć w związku jest moment, gdy wiesz, że możesz zaufać swojemu partnerowi i czujesz się bezpiecznie w jego ramionach. Jeżeli nadchodzi sytuacja, że nie ma już między wami bliskości, a ty czujesz, że wszystko zależy wyłącznie od ciebie, wasza relacja nie ma solidnych fundamentów, na których można ją dalej budować. 

3. Jesteście znudzeni

Oczywiście nie powinno być tak, że wszystko będziecie robić razem i dzielić każdą pasję. Fajnie jest jednak, gdy więcej was łączy niż dzieli. W udanej relacji zakochani chcą spędzać ze sobą czas, bo uwielbiają np. razem oglądać seriale lub grać w planszówki. Jeżeli u was pojawia się stagnacja i już nie macie pomysłów na to, co ze sobą robić, albo znajdziecie coś, co was zainteresuje, albo zanudzicie się nawzajem na śmierć. 

4. Zaczynacie się unikać

Szukasz pretekstu, żeby tylko wyjść z domu bez niego? A może to on znika na całe dnie, a nawet wieczory? Unikanie może mieć też miejsce w domu. Jeżeli zaczynacie robić wszystko, żeby tylko nie spędzać ze sobą czasu, a w dodatku nie doprowadzać do intymnych sytuacji, musicie zastanowić się nad waszą relacją. 

5. Chowacie urazę

W każdym związku pojawiają się kłótnie i nieporozumienia, które trzeba wyjaśniać. Czasami bywa i tak, że pewnych rzeczy po prostu nie da się przepracować, ale to oznacza, że nie jesteście sobie pisani. Chowanie urazy to najgorsza rzecz, jaka może się między wami pojawić. To przez nią nie będziecie potrafili ruszyć na przód, nie wspominając już o zwykłym, ludzkim dogadywaniu się ze sobą. 

Zobacz także: 5 kłamstw, które najczęściej słyszymy od mężczyzn. Nie daj się zwieść! 

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów