Po czym poznać, że partner jest tym jedynym? Wystarczy przyjrzeć się jego zachowaniu

Katarzyna Leszczyńska 23.02.2018
Po czym poznać, że partner jest tym jedynym?
Fotografia: fotolia.com

W związku często zastanawiamy się nad tym, czy partner jest tym jedyny, z którym spędzimy całe życie. Można to rozpoznać po jego zachowaniu.

W związku często zastanawiamy się, czy nasz partner jest tym jedynym, z którym spędzimy resztę życia. Oczywiście nigdy nie możemy być tego pewni w stu procentach. Są jednak takie znaki, które mogą pomóc nam to potwierdzić. Wystarczy dokładnie przypatrzeć się naszemu partnerowi. To, jak się zachowuje na co dzień, okazuje się, że może nam wskazać, czy jest tym jedynym.

Zobacz także: Jedna rzecz może świadczyć o tym, że partner nie jest tym jedynym. Jak to sprawdzić?

Szanuje twoje zdanie

Wzajemny szacunek to najważniejsza rzecz w udanej relacji. Dlatego, jeżeli w związku go brakuje, trudno jest stworzyć długotrwałą relację. I choć partner nie musi się z nami we wszystkim zgadzać, ważne, żeby brał nasze zdanie pod uwagę i szanował je.

Możesz mu zaufać

Dobry partner powinien być również przyjacielem na medal. Będąc w związku spędzamy z drugą osobą dużo czasu, a jeżeli ta relacja ma być długotrwała, na pewno będziemy musieli poznać się na wylot. Żeby jednak tak się stało, musimy mieć zaufanie do naszego partnera.

W udanym związku partnerzy powinni sobie ufać

Wydobywa z ciebie wszystko co najlepsze

W związku nie powinno się nikogo ściągać w dół. Jesteśmy od tego, żeby wspierać naszego partnera i zawsze go motywować do działania. Jeżeli jest na odwrót, może się okazać, że to toksyczna relacja, a nie materiał na długotrwały związek.

Pozwala ci być sobą

Jeżeli ktoś decyduje się być z nami, powinien szanować to, jacy jesteśmy. Od tego jest moment poznawania się i na początku związku. Budując długotrwałą relację, większość rzeczy na swój temat powinniśmy już wiedzieć. Wówczas nie będziemy próbować nawzajem się zmieniać.

W udanym związku partnerzy powinni być sobą

Wygłupia się z tobą

Wsparcie, wsparcie, ale w związku ważna jest również spontaniczność. W dobrej relacji każdy partner powinien być sobą i móc zachowywać się razem swobodnie. Dlatego też wszelkiego rodzaju wygłupy, wspólne zainteresowania i żarty sprawiają, że łatwiej nam jest być razem.

Zobacz także: Po czym poznać, że jesteśmy sobie przeznaczeni? 11 znaków, że to ten jedyny

Szanuje twoich bliskich

Zanim pojawił się w naszym życiu ukochany, mieliśmy rodzinę i przyjaciół. Ze względu na związek nie wolno z tego rezygnować. W końcu nigdy nie możemy być pewni, nawet jeżeli planujemy długotrwałą relację, że to się uda. A bliscy nigdy nas nie opuszczą.

Partner powinien szanować bliskich swojego ukochanego

Jest skłonny do kompromisu

W życiu trzeba od czasu do czasu chodzić na kompromisy. Zwłaszcza w związku, jeżeli chcemy, żeby był on udany. Dlatego też, jeżeli partner nie potrafi się z nami dogadać i za każdym razem my musimy odpuszczać, nie wróży to dobrze naszej relacji.

Nie deprecjonuje cię

Nikt nie powinien obniżać naszego poczucia wartości, zwłaszcza partner. Dla osoby, z którą chcemy wiązać przyszłość, powinniśmy być wyjątkowi, a jeżeli potrafi nas obrażać lub dołować, nie jest po prostu nas wart.

Partnerzy nie powinni się deprecjonować

Nie chowa urazy

W dojrzałym i dobrym związku partnerzy potrafią się dogadać zawsze. Oczywiście w każdej relacji zdarzają się nieporozumienia, jednak sztuką jest ich polubowne rozwiązanie. Gdy coś zostało wyjaśnione nie należy chować urazy. Inaczej nasz związek nie przetrwa.

Jesteś dla niego najważniejszy

Nie chodzi o to, żeby nie widzieć poza sobą świata, bo to nie będzie dobre dla relacji. Potrzeby ukochanej osoby zawsze powinny jednak być stawiane na pierwszym miejscu, bez względu na wszystko. Jeżeli tak jest znaczy, że jesteście sobie przeznaczeni.

Po czym poznać, że to ten jedyny?
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów