Po czym poznać, że partner czuje się przytłoczony w związku? 6 znaków, że związek go przerasta

Katarzyna Leszczyńska 05.03.2018
Po czym poznać, że partner czuje się przytłoczony w związku?
Fotografia: Fotolia.com

Wydawać się może, że związki, w których partnerzy okazują sobie dużo uczuć, są udane. Jak się okazuje, nadmiar emocji może przytłaczać niektórych ludzi. 

Miłość jest uczuciem pozytywnym i zazwyczaj uskrzydla ludzi. Okazuje się jednak, że jej nadmiar może przytłaczać. Bywają takie sytuacje, gdy ktoś w związku zaczyna czuć się nieswojo, gdy partner na każdym kroku epatuje swoimi uczuciami. Nie od dziś wiadomo, że przesada w żadnym stopniu nie jest pozytywna. A bycie czułym partnerem nie zawsze musi być dobre. Wówczas nasz ukochany może zacząć zachowywać się dziwnie. Po czym poznać, że partner czuje się przytłoczony w związku?

Zobacz także: Po czym poznać, że partner jest tym jedynym? Wystarczy przyjrzeć się jego zachowaniu

Jest mniej czuły

Jeżeli nasz partner odnosi wrażenie, że przesadzamy z czułością do niego, prawdopodobnie sam zacznie się zachowywać zgoła inaczej. W ten sposób próbują pokazać, że nieustanne pokazywanie emocji, przytulanie się i wyrażanie uczuć, jest dla nich zbyt inwazyjne. Jednocześnie będą chcieli wskazać ci granice, które ich zdaniem nie powinny być przekraczane.

Chce spędzać czas w samotności

Gdy proponujemy wspólne spędzanie czasu, a nasz partner zaczyna szukać wymówek, że coś mu wypadło lub jego zdaniem o wiele lepiej będziemy bawić się bez niego, może się okazać, że potrzebuje chwili oddechu i po prostu nie ma ochoty spędzać tego czasu w naszym towarzystwie. I nie chodzi o to, że nie żywi nas uczuciami, jednak może mieć dość ich intensywności z naszej strony.

Ludzie przytłoczeni w związku wybierają samotność

Ucieka w stronę ekranów

Wspólne spędzanie czasu ostatnio polega na ciągłym sprawdzaniu Facebooka na telefonie? A może jedyna wasza wspólna rozrywka to oglądanie seriali? Jeżeli partner nie ma ochoty na rozmowy o uczuciach i nie chce dopuścić do sytuacji, gdy mogą one być ukazywane, a jego drogą ucieczki zazwyczaj staje się ekran, może to świadczyć o tym, że ma przesyt emocji i czuje się przytłoczony.

Zobacz także: Po czym poznać, że jesteśmy dla kogoś wyjątkowi? Jeśli partner zachowuje się w ten sposób, można być tego pewnym

Łatwo się denerwuje

Jeżeli partner nieustannie chodzi podirytowany, a każdy drobny szczegół sprawia, że wybucha, może to znaczyć, że potrzebuje przestrzeni. Być może nie jest to kwestia czepiania się go bez powodu, a raczej naszego epatowania uczuciami, które go przytłaczają. Warto wówczas szczerze o tym porozmawiać.

Osoby, które czują się przytłoczone, łatwo wpadają we wściekłość

Zmiany w kwestiach seksualnych

W tej kwestii każdy w związku najlepiej wie, kiedy nadchodzą zmiany. To może być brak ochoty na seks, nietypowe zachowanie w trakcie lub po prostu unikanie sytuacji, w których może do niego dojść. To naprawdę istotny aspekt związku, o który warto dbać, wszystkie niepokojące zmiany warto zatem rozwiązywać od razu szczerą rozmową.

Krytykuje cię za wszystko

Krytykowanie kogoś za to, że żywi w stosunku do nas za mocne uczucia, nie jest łatwą rzeczą. Dlatego tego tematu zapewne nie poruszą, mogą jednak irytować się każdą inną drobnostką, co doprowadzi do tego, że na każdym kroku będą doszukiwać się powodów do krytykowania nas. Nawet jeżeli wcześniej podobne zachowania im nie przeszkadzały.

Po czym poznać, że partner czuje się przytłoczony?

Zobaczcie w poniższej galerii, jakie znaki zodiaku do siebie nie pasują:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów