Po czym poznać, że nasz związek jest poważny? Ta jedna rzecz jest kluczem do sukcesu

Katarzyna Leszczyńska 09.11.2017
Jaki jest sekret udanego związku?
Fotografia: pexels.com

Warto sobie ją wziąć do serca.

Wielu ludzi, którzy są w związkach, zastanawia się, kiedy nadchodzi moment świadczący o tym, że ich relacja jest trwała i można podjąć kolejne kroki. Zazwyczaj trudno wyczuć taki moment. Zwłaszcza, żeby wiedzieć, czy to samo co ja, czuje moja druga połówka. Nikt nie potrafi czytać w myślach. A uczucia drugiej osoby wpływają na to, jak sami postrzegamy pewne rzeczy.

W każdym związku inny moment jest tym przełomowym. Jedni potrafią zaręczyć się po kilku miesiącach spotykania i tworzyć trwały związek przez wiele lat. Inni natomiast potrzebują lepszego poznania się i kilku lat wspólnego bycia ze sobą, zanim zdecydują się na poważne kroki. Nie da się jednak określić tego, bez jednego ważnego znaku, który świadczy o prawdziwym związku.

Co jest sukcesem do udanego związku?

Rozmowa drogą do sukcesu w związku

Badania wykazały, że podstawą stałego związku, który jest gotowy na poważną relację, jest mówienie o problemach. Nie od dziś wiadomo, że szczera rozmowa może zdziałać cuda. Gdy tylko na horyzoncie pojawia się jakiś kłopot, powinno się go dusić w zalążku, właśnie wspólnie dochodząc do pewnych wniosków. Dzięki temu umacnia się relację, a zarazem sprawia, że każdy jest szczęśliwy w związku. To natomiast warunkuje udaną i trwałą relację, w której można podejmować następne kroki.

Najważniejsza w związku jest rozmowa
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów