Panowie, którzy mówią te rzeczy, nie są warci zaufania. To wyjątkowo "śliski" typ mężczyzny

Anna Respondek 26.02.2018
Związki
Fotografia: Fotolia

Tych słów w związku lepiej nigdy nie usłyszeć od mężczyzny. Świadczą one o jego nieszczerości. 

Miłość to jedno z najbardziej skomplikowanych uczuć na świecie. Stworzenie szczęśliwego i trwałego związku wymaga od zakochanych wielu starań, które związane są nie tylko z zachowaniem, ale także tym, co się mówi. Wbrew pozorom zbyt często ludzie nie przykładają wagi do słów, które czasem potrafią ranić bardziej niż czyny. Co zatem zrobić, jeśli od ukochanego słyszymy tych pięć zdań? Takiemu mężczyźnie nie opłaca się wierzyć. 

Zobacz także: Jak rozpoznać, że twój ukochany zakochuje się w innej kobiecie?

Nie chcę o tym rozmawiać

Jeśli partner nie dopuszcza cię do pewnych aspektów życia i wybiera te, w których możesz uczestniczyć, to nie wróży dobrze waszej relacji. Dodatkowo takie traktowanie prowadzi do pojawienia się wątpliwości, a nawet braku zaufania w związku. 

Fotolia_187647462_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Nie muszę ci się tłumaczyć

To kolejne zdanie, którego lepiej nie słyszeć od mężczyzny, z którym planujemy stworzyć rodzinę. W związku nie chodzi o tłumaczenie się, a o szanowanie uczuć drugiej osoby. Co więcej, jeśli mężczyzna nerwowo reaguje na każde pytanie związane z tym co robił, zdecydowanie może mieć coś do ukrycia. 

Nie kłamałem, tylko przemilczałem

Partner, który wprowadza takie rozróżnienie, bardzo szybko nauczy się, jak oszukiwać i zwodzić. Jeśli przemilczenie potraktujemy jako coś lekkiego i błahego, możemy spodziewać się, że kłamstwo na zawsze już zagości w naszej relacji. 

Fotolia_143028811_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Nie musimy nic zmieniać

Jeśli zastanawiasz się nad waszą przyszłością, a partner wciąż zbywa te pytania twierdzeniem, że jest dobrze, tak jak jest i nie musicie nic zmieniać, oznacza to, że nie traktuje waszej relacji poważnie. Oczywiście nie każdy musi mieć potrzebę posiadania dzieci czy stanięcia przed ołtarzem, jednak mówienie o przyszłości, nawet bliskiej, świadczy o uczuciu i miłości. 

Rób to, co mówię

Twoje zdanie w ogóle się nie liczy? Czy najważniejsze zawsze jest to, co mówi twój partner? Jeśli tak jest, to związek ten ma niezwykle toksyczny wpływ na ciebie i nie jest warty twojego zaangażowania. Warto pamiętać o tym, że każde zdanie jest tak samo istotne.

Zobacz także: Czy mężczyźni lubią, kiedy kobiety inicjują seks? Raport seksuologa niepokoi

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów