W tym wieku najczęściej myślimy o zdradzie. Badania mówią same za siebie!

Malwina Wasilewska 20.04.2020
zdrada
Fotografia: Shutterstock

Okazuje się, że kobiety myślą o zdradzie 10 lat wcześniej niż mężczyźni... Poznajcie dokładne wyniki badań!

Zdrada to jedna z najczęstszych przyczyn rozpadów związków. Mimo że nikt się do niej nie przyznaje, statystycznie zdradzamy się coraz częściej. Do zdrady przyznaje się co trzeci badany małżonek. Eksperci postanowili sprawdzić, w jakim wieku najczęściej zaczynamy myśleć o zdradzie.

Wiek, w którym najczęściej dopuszczamy się zdrady

Jeżeli wydaje wam się, że zdrady dopuszczają się przede wszystkim osoby młode, to jesteście w błędzie. Badacze z uniwersytetu w New Hampshire doszli do wniosku, że kobiety najczęściej myślą o zdradzie swojego męża lub partnera w wieku 45 lat, a mężczyźni w wieku 55 lat. 

Zastanawiacie się, dlaczego w kwestii zdrady różnica między obiema płciami wynosi aż 10 lat? Okazuje się, że przyczyną jest działanie czynników biologicznych.

Korzyści z kobiecej niewierności zmniejszają się po 40. roku życia, bo kobieta nie musi już w romansie szukać profitów w postaci lepszej jakości genów. Mężczyźni z kolei doświadczają obniżenia jakości spermy właśnie w wieku około 45 lat, jednak wciąż i to prawie do końca życia, mogą partnerkom oferować korzyści rozrodcze - twierdzą badacze z uniwersytetu w New Hampshire.

Co wy na to?

Te serialowe związki tak przypadły nam do gustu, że chcielibyśmy, aby były prawdziwe! Zobaczcie, które szczególnie mamy na myśli.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów