Naukowcy odkryli zaskakujący czynnik, który wpływa na trwałość związku. Sposób jest banalnie prosty

Emilia Klima 19.09.2017
Wspólne korzystanie z mediów ma zbawienny wpływ dla twojego związku
Fotografia: EAST NEWS

Podejrzewamy, że spora część z Was już to robi. 

Zastanawiałeś się kiedyś, jaki jest klucz do udanego związku? Jak się okazuje, nie jest to obsypywanie partnera prezentami, ani czytanie mu w myślach. Jak wynika z badań niedawno opublikowanych w Internecie oraz Journal of Social and Personal Relationships rozwiązanie jest banalnie proste. Wystarczy odpalić Netflixa.

Naukowcy przebadali 200 par. Zadali im dwa pytania – jak oceniają swoją drugą połówkę oraz jak często wspólnie spędzają czas na takich czynnościach jak: czytanie książek, słuchanie muzyki oraz oglądanie filmów, seriali i programów telewizyjnych. Badanie pokazało, że im więcej par w ten sposób spędza czas wolny, tym bardziej są one zadowolone ze związku.

Wspólne korzystanie z mediów ma zbawienny wpływ dla twojego związku
Fotografia: EAST NEWS

„House of Cards” kluczem do sukcesu?

Wniosek jest prosty, jeżeli chcesz mieć udany związek, obejrzyj z drugą połówką ulubiony serial. Ale nie tylko o serial chodziło w badaniu. Wspólne oglądanie filmów, zarówno w telewizji jak i w kinie, ale również korzystanie z innych mediów mają zbawienny wpływ dla ciebie i twojej drugiej połówki. Badanie wykazało jednak, że młodzi ludzie najchętniej spędzają czas oglądając programy w Internecie, m.in. przy pomocy Netflixa, HBO, czy Youtube’a.

Jak podaje portal Mens Health, ostatnim wnioskiem w badaniu są nowości. Najważniejsze jest nie popadanie w rutynę. Jeśli zatem zbyt często oglądacie swój ulubiony serial, po pewnym czasie możecie się sobą znudzić. Od czasu do czasu zmieńcie przyzwyczajenia i wybierzcie się na spacer rozmawiając o wrażeniach z całego dnia. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów