Od teraz seks będzie fantastyczny. Wystarczy posłuchać tego badacza

Mateusz Patyk 09.12.2016
Para w łóżku
Fotografia: East News

Sukces "50 twarzy Greya" spowodował, że w kwestiach seksualnych padła kolejna bariera. Ale żeby cieszyć się z bliskości partnera, nie trzeba wiele.

Do ciekawego wniosku doszła doktor Nicole Prause, badająca seksualne zachowania ludzi, która na co dzień pracuje w laboratorium "Seksualnej Psychofilozofii i Afektywnej Neuronauki" Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Jak informuje "New York Magazine" w dodatku "Science of Us", według niej nie ma czegoś takiego, jak dobry kochanek.

Wszystko zależy od partnera. Na przykład jeżeli jesteśmy kimś, kto uwielbia, gdy się na niego wypróżnia, a my tego nie akceptujemy, on nigdy nie będzie dobrym partnerem dla nas. Takie zachowanie po prostu jest w naszym repertuarze - tłumaczy Nicole Prause w rozmowie z gazetą.

Ale pomimo przeróżnych zachcianek drugiej połówki, nawet tych najdziwniejszych, seks może być bardzo przyjemny. Niestety łóżkowe doświadczenie może zależeć od bardzo wielu czynników, a znalezienie miłośnika podobnych wrażeń może graniczyć z cudem. Jest jednak na to rada. Wystarczy...

Para w łóżku
Fotografia: East News

…słuchać swojego partnera

Dla Nicole Prause sprawa jest prosta. Ta wiedza nie jest osadzona w informacji, ale w jednostce. Innymi słowy, zamiast studiowania eksperckich tekstów na temat seksu, trzeba skupić się na osobie, z którą dzieli się łoże. Jak podaje strona Indy100, według przeprowadzonych w 2012 roku badań 6000 kobiet uczących się na uniwersytecie przyznało w internetowej sądzie, że ilość seksualnych doświadczeń wpływała na ich orgazm. Przyjemność z seksu (i orgazmu) wzrastała proporcjonalnie do liczby stosunków od pierwszego razu ze swoim partnerem.

Oznacza to, że nawet bez długoterminowych zobowiązań, partnerzy wydają się cieszyć bardziej, gdy uczą się od siebie (w kwestiach seksualnych). Najważniejsza w tym wszystkim jest komunikacja. Według amerykańskiej seksuolożki w intymnym związku należy być dla siebie uczciwym i prawdomównym. Prause uważa też, że nie chodzi tylko o gesty lub dźwięki. Nic nie zastąpi języka mówionego.

Jeśli lubisz coś, co w danej chwili robi partner, powiedz: "Lubię to". Używaj swoich słów. Jeśli możesz być bardziej konkretny odnośnie do rzeczy, które lubisz, wal śmiało. (...) Ale rewelacje typu duszenie liną mogą być trochę niebezpieczne. Może z tym nie zaczynaj, powiedz o tym przy okazji. Zacznij od czegoś, co pozwoli zbudować zaufanie - twierdzi Prause cytowana przez Science of Us.

Dlatego warto dać sobie trochę czasu i przy zbliżeniach zwracać szczególną uwagę na to, co mówi partner. Być może to sprawi, że osobom, które wezmą sobie do serca radę doktor Nicole Prause, seks pod prysznicem i wspólna kolacja bez bielizny zacznie wkrótce dostarczać jeszcze więcej wrażeń, niż do tej pory.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów