O te rzeczy należy zapytać partnera przed ślubem. Pomoże uniknąć rozczarowania

Anna Respondek 13.12.2017
Para
Fotografia: Pexels

Wspólne ustalenie zasad jest ważne dla każdego związku.

Aby dobrze poznać drugą osobę potrzebujemy wielu lat i wielu rozmów. Nie zawsze jest na to czas, szczególnie kiedy w grę wchodzą uczucia. Będąc w długoletnim związku, w pewnym momencie, uświadamiamy sobie, że nadeszła odpowiednia pora, aby się ustatkować. Zaczynamy planować ślub i nagle okazuje się, że nasz partner nie lubi koloru niebieskiego, a każda kolejny mały problem doprowadza do kłótni.

Dlatego właśnie specjaliści uważają, że przed powiedzeniem sakramentalnego "tak", należy porozmawiać z ukochanym lub ukochaną o kilku istotnych kwestiach. Ustalenie ich może uratować was przed rozczarowaniem.

Czy chcesz mieć dzieci?

O tym zagadnieniu nigdy nie należy zapominać, tak samo, jak nie można zatajać informacji o możności bądź nie posiadania dzieci. Kłótnie związane z tym tematem niejednokrotnie doprowadzają w małżeństwie do ostateczności, czyli rozwodu. Zanim staniemy na ślubnym kobiercu, warto zadać to jedno pytanie, bez względu na czekającą na nas odpowiedź. 

giphy-downsized (14)

Kto zajmie się gotowaniem, prasowaniem i sprzątaniem?

To jaki model związku i rodziny sobie ustalicie, zależy jedynie od was. Aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych sprzeczek, warto "obgadać" kwestie dotyczące codziennych czynności, jakie spadają na wszystkie młode pary. Partnerstwo jest dobre w każdej sytuacji, także wtedy, kiedy trzeba umyć ubikację i po raz kolejny wynieść śmieci. 

Czy masz jakieś długi?

Pieniądze potrafią podzielić nawet najbardziej zakochane osoby. Choć nie jest to łatwy temat, na początku wspólnej drogi warto mieć czyste konto, a jeśli to nie jest możliwe, wiedzieć nawzajem o swoich długach. Każdy ma prawo zgodzić się lub nie na spłacanie czyiś zobowiązań. To, jak będziecie prowadzić finanse, wpłynie na całe wasze życie.

giphy (1)

Czy potrzebujesz czasu "sam na sam"?

Choć miłość potrafi oszołomić, każdy z nas potrzebuje czasem chwili oddechu, nie zawsze w towarzystwie tej drugiej osoby. Zanim ze sobą zamieszkacie, porozmawiajcie o tym. Czy jest jakieś hobby, które chcecie kontynuować. A może tak po prostu, w trakcie dnia, chcecie w spokoju usiąść z książką i odciąć się od otaczającego was świata. Nie ma w takim zachowaniu nic złego, a może ono nawet korzystnie wpłynąć na wasz związek. 

Co myślisz o zdradzie i rozwodzie?

To może wydawać się wyjątkowo dziwnym pytaniem, jednak unikanie trudnych tematów w niczym nie pomoże, nawet jeśli na ten moment są to jedynie hipotetyczne rozwiązania. Nie przejmuj się, jeśli partner odpowie, że wolałby się rozwieść, niż żyć w nieszczęśliwym związku. To nie oznacza od razu, że myśli o was, a jedynie, że jest z tobą szczery. Jeśli chodzi o zdradę, warto wiedzieć, co drugiej osobie w duszy gra i czy kiedykolwiek wzięłaby taką możliwość pod uwagę. 

giphy-downsized (15)

Czy nasz związek zmieni się po ślubie?

Nad tą kwestią zastanawia się wiele młodych par, które wkrótce mają wziąć ślub. Jeśli dręczy cię taka myśl porozmawiaj o tym z partnerem. Wspólnie ustalicie jakieś zasady i rzeczy, które nigdy się nie zmienią. Choć pamiętajcie, wszystko tak naprawdę zależy jedynie od was. 

Gotowi na rozmowę? ;)

giphy-downsized (17)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów