O czym rozmawiać z kolegą? Najlepsze sposoby na swobodną konwersację

Lucyna Juchiewicz 04.09.2020
rozmowa
Fotografia: Shutterstock

O czym rozmawiać z kolegą, by milej płynął czas, a przy tym by lepiej się nawzajem poznać? Zajrzyj do nas i sprawdź nasze propozycje tematów, dzięki którym unikniesz krępującej ciszy! To prostsze, niż mogłoby się wydawać!

O czym rozmawiać z kolegą, gdy...?

O czym rozmawiać z kolegą, gdy wiesz, że go lubisz, ale prowadzenie konwersacji nie jest twoją mocną stroną? Gdy chcesz go bliżej poznać, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Gdy masz po prostu ochotę porozmawiać, ale brakuje ci pomysłów na tematy do rozmów? Jesteś w najlepszym miejscu, by się tego dowiedzieć.

O czym rozmawiać z kolegą? Zacznij od wspólnych znajomych

Wspólni znajomi to doskonały temat do rozmowy, który może sprawić, że potoczy się ona dalej już swoim torem. Może chodziliście do tej samej szkoły? Może kolega uprawia ten sam sport, co ktoś z twoich znajomych i okaże się, że nawet są w tej samej drużynie? Stąd już tylko krok do dalszej, niczym nieskrępowanej rozmowy. Najważniejsze, by zadać pierwsze pytanie dość szybko. Powiedzenie pierwszych słów po długiej, krępującej ciszy, może się okazać przeszkodą nie do pokonania.

Zobacz także: 5 kłamstw, które najczęściej słyszymy od mężczyzn. Nie daj się zwieść!

Filmy zawsze na topie, czyli o czym rozmawiać z kolegą

Chyba wszyscy lubimy oglądać filmy. W dobie łatwego dostępu do niemal każdego tytułu, jaki tylko chcielibyśmy obejrzeć, temat dotyczący filmów wydaje się szczególnie trafiony. Jakie pytania pomogą ci rozpocząć konwersację, jeśli nie wiesz, o czym rozmawiać z kolegą?

  • Czy oglądałeś ostatnio jakiś ciekawy film?
  • Jakie gatunki filmów najbardziej lubisz?
  • Jaki jest twój ulubiony film?
  • Jakiego filmu nie obejrzałeś do końca i dlaczego?

Tematy do rozmów z kolegą mogą również obejmować seriale. A jeśli już okaże się, że jesteście fanami tego samego tytułu, dalsze podpowiedzi na temat, o czym rozmawiać z kolegą, nie będą ci już potrzebne. Rozmowa potoczy się dalej bez przeszkód. Dobrym pomysłem jest również poruszenie tematów związanych z aktorami czy reżyserami.

Książka jest dobra na wszystko. Także na temat do rozmowy z kolegą

Być może okaże się, że kolega, z którym chcesz porozmawiać, nie przepada za czytaniem książek. W takim wypadku lepiej zmienić temat. Jeśli jednak na pytanie „Lubisz czytać książki?” w jego oczach zapali się iskierka zainteresowania, to możemy mieć pewność, że dalsza rozmowa przebiegnie już gładko. Jakie pytania mogą okazać się tu pomocne?

  • Jaka jest twoja ulubiona książka?
  • Czy masz swojego ulubionego autora?
  • Jaki gatunek książek najbardziej lubisz?
  • Co ciekawego ostatnio czytałeś?
  • Która książka nie podobała ci się na tyle, że jej nie skończyłeś?

Oczywiście wszystkie powyższe przykłady pytań mogą być dobrym punktem wyjścia do opowiadania również o twoich zainteresowaniach związanych z czytaniem książek.

Zobacz także: Oto naukowy dowód na to, że przeciwieństwa się przyciągają. Z biologią nie można dyskutować!

O czym rozmawiać z kolegą? O muzyce!

Gatunek muzyki, jakiej się słucha, często wiele mówi o nas samych. Wystarczy choćby spojrzeć na subkultury. Ludzi do nich należących łączy miłość do tej samej muzyki, ale też sposób patrzenia na świat i ludzi. Dlatego też zagadnięcie o muzykę to świetny sposób nie tylko na podtrzymanie rozmowy, ale także na bliższe poznanie drugiej osoby. Warto przede wszystkim zapytać o ulubione zespoły i wokalistów. Tu już może się okazać, że dalsza rozmowa pójdzie gładko, bo mamy wspólne zainteresowania. O co jeszcze można zapytać, jeśli chodzi o muzykę? O ulubione piosenki, o koncerty, programy muzyczne. Okazuje się, że słuchacie podobnej muzyki? To świetnie! A jeśli jednak nie...? W takim razie jesteśmy na najlepszej drodze do tego, by zapoznać kolegę ze swoimi muzycznymi fascynacjami oraz poznać świat jego ulubionej muzyki.

O czym rozmawiać z kolegą? Zapytaj o hobby

Każdy ma coś, co go interesuje na tyle, że może się tym zajmować godzinami. Coś, o czym może także mówić godzinami. To „coś” to doskonały temat do rozmowy z kolegą! Co ciekawe, wcale nie musicie podzielać swojej pasji, by dalsza rozmowa potoczyła się już bez zapadania krępującej ciszy. Wystarczy chęć poznania hobby drugiej osoby. Oczywiście warto również opowiedzieć o swoich zainteresowaniach (i kultura wymaga, by w rozmowie obie osoby brały udział mniej więcej w tym samym stopniu). W każdym razie ulubione zajęcia, sporty i hobby to niezastąpione tematy do rozmów, dzięki którym (czego gorąco życzymy) zabraknie wam czasu na podzielenie się tym wszystkim, co chcielibyście przekazać drugiej osobie. I problem, o czym rozmawiać z kolegą, sam zniknie.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów