O co zazwyczaj kłócą się ludzie w związku? Te rzeczy są najczęstszym powodem do nieporozumień

Katarzyna Leszczyńska 30.11.2017
Dlaczego pary się kłócą?
Fotografia: pexels.com

Lepiej być ostrożnym rozmawiając na te tematy.

Nie ma pary, która obyłaby się bez kłótni w związku, a już na pewno bez jakiejś różnicy zdań. W końcu każdy człowiek jest inny i nie zgadzamy się ze sobą we wszystkich kwestiach. Są jednak rzeczy, które szczególnie mogą poróżnić, zwłaszcza w poważnym związku. Lepiej wiedzieć, w którym momencie rozmowy warto odpuścić, albo postarać się wówczas nie dać ponieść emocjom.

Pieniądze

Mówi się, że tam, gdzie pojawiają się pieniądze, zaczynają się kłopoty. Problemy finansowe mogą zniszczyć każdą najlepszą relację. Czasami bywa tak, że druga osoba nie rozumie, że niektóre wydatki są dla nas ważne. Albo nie potrafi zrezygnować ze swoich przyzwyczajeń finansowych na korzyść partnera i dzieci. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna, pieniądze są częstym powodem do kłótni w związku.

Dzieci

Każdy z nas wychowywany jest inaczej. Mamy pewne przyzwyczajenia, które wynosimy z domu i chcielibyśmy przekazać je naszym dzieciom. Warto wziąć jednak pod uwagę to, że nasz partner też je ma. Warto iść na kompromisy w tej kwestii. Zwłaszcza, że sami nie wszystko musimy wiedzieć najlepiej. A kłótnie na ten temat mogą zaszkodzić przede wszystkim dzieciom.

Alkohol

Czasami to właśnie on jest głównym powodem do kłótni. Nie chodzi już o temat, który poruszymy. Po alkoholu puszczają nam hamulce i wydaje mi się, że musimy rozwiązać wszystkie nurtujące nas problemy. Rano jednak może okazać się, że to wcale nie było potrzebne, a jeżeli nawet, że powiedzieliśmy dwa słowa za dużo, których teraz żałujemy.

Alkohol jest powodem do kłótni w związku

Byli partnerzy

Zazdrość zazdrością, ale jak pojawia się temat byłego – lepiej uważać. Nic tak nie działa na aktualnych partnerów jak ex. A najgorzej, jeżeli w jakimś momencie zostaną do niego porównani. Wówczas kłótnia murowana. Czasami jednak warto wziąć pod uwagę, że mimochodem coś nam się skojarzy, a opowiedzenie o tym wiąże się jedynie ze szczerością, więc nie warto denerwować się każdym napomnieniem o byłym partnerze.

Podział obowiązków

Kiedyś przede wszystkim kobiety zajmowały się domem. Na szczęście te czasy mamy już za sobą, choć nie wszyscy mężczyźni to rozumieją. A podział obowiązków pomiędzy partnerami, choć wydaje się rzeczą banalną, w rzeczywistości wcale nie jest. Z pozoru błahostka może przerodzić się w naprawdę karczemną awanturę.

Seks

Z biegiem czasu w związku wszystko się może zmienić, nawet sprawy łóżkowe. Wówczas kluczem do porozumienia jest rozmowa. Problem pojawia się w momencie, gdy wstydzimy się powiedzieć o tym, co nam przeszkadza lub zaczyna nam zawadzać wszystko. Albo, gdy całkiem zapominamy, że istnieje coś takiego jak seks.

Rodzice

Kochamy ich bardzo, ale potrafią namieszać. Zawsze wszystko wiedzą lepiej, zarówno w kwestiach małżeństwa, dzieci, jak i takich błahych spraw jak czystość w domu. Wiele osób sprzecza się z teściami o pewne kwestie. Jednak problem pojawia się w momencie, gdy sprawy pomiędzy nami a rodzicami przechodzą na nasz związek.

Tego typu rzeczy mogą namieszać nawet w najbardziej udanym związku. Nie warto jednak dać się im zdominować. Wystarczy nieco konstruktywnej rozmowy i wszystkie problemy uda się wyjaśnić, jeżeli oczywiście obie strony w związku będą tego chciały.

Teściowa może być przyczyną kłótni w związku
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów