Nie warto podrywać kolegów z siłowni. Według nowych badań, są kiepskimi kochankami

Mateusz Patyk 24.02.2017
Na siłowni
Fotografia: Pixabay

Ćwiczą dla zdrowia i atrakcyjności, ale efekt jest mizerny. W tym przypadku "więcej" nie znaczy "lepiej".

Panowie, którzy często wybierają siłownię jako sposób na spędzanie wolnego czasu, mają niższe libido od tych, którzy ćwiczą tylko od czasu do czasu.

Nytimes.com opublikował wyniki badań przeprowadzonych na grupie 1100 Amerykanów. Uniwersytet Karoliny Północnej w Chapel Hill zapytał ankietowanych ich o życie erotyczne, nawyki, używki i hobby. Odpowiedzieli pozwoliły na odkrycie zadziwiających zależności.

Okazało się, że regularnie chodzący do fitness klubu mężczyźni, wcześniej czy później, osiągają "punkt krytyczny", w którym są zbyt zmęczeni na podjęcie współżycia albo po prostu nie są już nim zainteresowani. Badanie opublikowane na łamach naukowego miesięcznika "Science & Medicine in Sports & Exercise" wykazało też związek między ćwiczeniami a płodnością. 

Ćwiczenie nie czyni mistrza (w łóżku)

Bazując na intensywności treningów ankietowanych, ich wieku oraz ogólnej historii medycznej, odnotowano znacznie silniejsze pożądanie u mężczyzn ćwiczących "lekko" lub "umiarkowanie", w przeciwieństwie do wyciskających z siebie siódme poty na bieżni czy przy sztandze.

Profesor fizjologii ćwiczeń i żywienia Anthony Hackney te zaskakujące stwierdzenia przypisuje fizycznym wyczerpaniem organizmu oraz naturalnym wzrostem poziomu testosteronu po wysiłku. Uważa też, że lekarze, których męscy pacjenci zgłaszają problemy dotyczące życia seksualnego, powinni rozważyć zadawanie im pytania o ćwiczeniowe przyzwyczajenia. 

Podczas badania płodności u kobiet prosi się je o podanie szczegółów na temat aktywności fizycznej oraz ilości i intensywności treningów. Na podstawie naszych danych uważamy, że należy te same pytania kierować do starających się o potomstwo przyszłych ojców - wyjaśniał w rozmowie z "New York Times" Hackney.

Morał z badania jest jeden - nie należy flirtować ze spoconymi mięśniakami na siłowni, bo prawdopodobnie taki romans skończy się na dużym rozczarowaniu w sypialni.

American Psycho
Fotografia: Giphy.com

Ubrania i akcesoria męskie

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów