Nie dla wszystkich orgazm to przyjemność. Niektórzy muszą poradzić sobie z dziwnymi dolegliwościami

Redakcja 20.06.2017
Ludzie w łóżku
Fotografia: East News

Jeśli podczas orgazmu zauważyłeś u siebie niepokojące objawy, nie martw się. Prawdopodobnie nie jesteś sam. 

Seks wielu kojarzy się wyłącznie z przyjemnością. I słusznie. Jeśli dodatkowo osoby, które współżyją doświadczają orgazmu, przyjemność jest jeszcze większa. Nie wszyscy jednak uprawiając seks mogą poczuć się w jak w niebie. Są osoby, które, gdy tylko doświadczają orgazmu, lub zaraz po nim, muszą uporać się z...różnymi dolegliwościami. 

Z badań "Szczytujesz, czy po prostu się śmiejesz? Rzadkie sytuacje związane z orgazmem" opublikowanych przez Sexual Medicine Reviews wynika, że są osoby, które w momencie szczytowania, lub chwilę po nim, odczuwają ból. Może to być zwykły ból głowy, ale mogą to być także inne, bardziej nietypowe dolegliwości. Wśród nich ból twarzy, ucha, a nawet stopy. To jednak bóle głowy są jednymi z najczęściej występujących dolegliwości. 

W typie pierwszym występuje nacisk na tył głowy, który powoduje ból głowy podczas uprawiania seksu. W typie drugim kujący ból głowy występuje tuż przed lub w trakcie orgazmu - powiedziała ekspertka do spraw seksu Chantelle Otten, a jej wypowiedź przytacza Indy100.com. 

giphy-downsized (23)

Kichanie, śmiech, a może płacz? 

Bywa tak, że wraz z nadejściem orgazmu, osoby, które go doświadczają, zmieniają swoje zachowanie. Jak podaje Indy100.com, zdarza się, że płaczą, śmieją się, a nawet doświadczają ataków paniki. Zauważono także, że niektórzy podczas orgazmu...kichają. 

Ci, którzy doświadczają wyłącznie bólu głowy, czy skurczy różnych części ciała, nie powinni się martwić. Najczęściej można temu zaradzić stosując techniki relaksacyjne, na przykład zwykły masaż. Jeśli natomiast występują takie objawy jak chociażby wspomniany atak paniki, nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty. 

A co w przypadku, gdy męczy nas kichanie, śmiech, a nawet płacz? Oczywiście, również możemy udać się do lekarza i zasięgnąć fachowej porady. Jednak sytuacje te najczęściej prowadzą jedynie do zakłopotania, a z tym chyba każdy zakochany jakoś sobie poradzi ;-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów