Naukowcy odkryli związek między seksem, a pamięcią. To dobra wiadomość dla wszystkich kobiet

Redakcja 02.12.2016
Kobieta
Fotografia: East News

Najnowsze rewelacje badaczy dotyczą wyłącznie kobiet przed trzydziestym rokiem życia. 

O tym, że seks jest zdrowy chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Już dawno udowodniono, że stosunek seksualny przyśpiesza przemianę materii, a nawet wzmacnia mięśnie. Co więcej, fantastycznie wpływa na nasze samopoczucie.

Okazuje się, że pozytywnie wpływa też na pamięć. Nie, nie nas wszystkich, a jedynie kobiet. Najnowsze badania kanadyjskich naukowców jasno pokazują, że kobiety, które w życiu uprawiają dużo seksu, mają o wiele lepszą pamięć. Dowiedli tego sprawdzając, czy tradycyjny stosunek seksualny wpływa na kobiecą pamięć i zdolność do zapamiętywania pojęć abstrakcyjnych i twarzy. Badacze z Uniwersytetu McGill w Kanadzie odkryli powiązanie pomiędzy seksem a wzrostem tkanki nerwowej w hipokampie, a więc w elemencie układu limbicznego odpowiedzialnego przede wszystkim za pamięć i emocje. 

Jak podaje Independent.co.uk., do badania zaproszono 78 heteroseksualnych kobiet w wieku poniżej trzydziestu lat. Oprócz przeprowadzenia oceny pamięci kobiet do zapamiętywania słów abstrakcyjnych i twarzy ludzi, ochotniczki zostały poproszone o wypełnienie specjalnego kwestionariusza, w którym miały odpowiedzieć na pytania dotyczące swojego życia seksualnego i zaznaczyć między innymi, czy zażywają tabletki antykoncepcyjne. 

Im częściej, tym lepiej

Badania wykazały, że te kobiety, które często uprawiają seks nie miały większych problemów z przypomnieniem sobie pojęć abstrakcyjnych. Miały jednak problem z zapamiętywaniem twarzy innych ludzi. Związek między częstym seksem, a pamięcią może wynikać z faktu, że stosunek seksualny to rodzaj ćwiczenia. Nie od dziś też wiadomo, że seks ułatwia procesy myślowe

Swoje odkrycie naukowcy opisali w magazynie "Archives of Sexual Behaviour". Jak przekonują, kolejne badania, którymi się zajmą sprecyzują dokładnie, czy osiąganie orgazmu ma również wpływ na pamięć. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów