Jakie są najczęstsze fantazje seksualne? Najnowsze badania pokazują zaskakującą zależność

Hanna Skowron 04.10.2018
Kobieta na łóżku
Fotografia: Shutterstock

Wszyscy ludzie na całym świecie fantazjują w bardzo podobny sposób. 

Fantazje erotyczne towarzyszą ludziom od niepamiętnych czasów. Bez względu na to czy jesteśmy w związku, czy jesteśmy singlami, czasem każdy lubi pomarzyć i nie ma w tym nic złego. Jest to jednak temat, który ciekawi wielu naukowców. Jednym z nich jest autor książki pod tytułem "Tell Me What You Want".

Justin J. Lehmiller postanowił przeprowadzić analizę i sprawdzić, o czym najczęściej fantazjujemy. W tym celu zapytał ponad 4 tysiące osób o ich seksualne zachcianki. Po uwagę brał między innymi osobowość, doświadczenie czy sytuację demograficzną. 

O czym najczęściej fantazjujemy w łóżku? 

Okazało się, że z badań można wyciągnąć 7 podstawowych wniosków. Nie każdy z nich spodoba się osobom w związkach, jednak nic nie można na to poradzić. 

  1. Najczęściej w fantazjach seksualnych pojawia się nasz były partner lub partnerka. Według analiz fantazje seksualne rzadko kiedy mają związek z obecnym partnerem.
  2. Najpopularniejszą fantazją jest seks w trójkącie. W zależności od tego, jaki mamy charakter, jedni chcieliby sami móc wybrać partnerów i zdecydowanie dominować, inni marzą o równości. 
  3. Seks w trójkącie najczęściej interesuje nas na dwa sposoby: albo muszą to być zupełnie obce osoby, albo kandydaci, których bardzo dobrze znamy. 
  4. W fantazjach seksualnych bardzo często chcielibyśmy inaczej wyglądać. W przypadku kobiet najczęściej chodzi o sylwetkę. Mężczyźni pragną zmian związanych z ich przyrodzeniem. Dodatkowo kobiety w fantazjach są znacznie bardziej dominujące, natomiast mężczyźni często poddają się woli kobiet. 
  5. Mężczyźni znacznie częściej mają fantazje, w których bierze udział więcej niż jedna osobo. Kobiety stawiają na romantyzm i zróżnicowaną scenerię. Co ciekawe, fantazje seksualne mężczyzn są znacznie bardziej emocjonalne niż można przypuszczać. 
  6. Prawie 3/4 osób twierdzi, że chciałoby w realnym życiu przeżyć to, co w fantazjach. 
  7. Osoby, które wprowadziły w życie swoje fantazje seksualne, były bardzo zadowolone z ich przebiegu i twierdziły, że doznania były tak samo dobre, albo nawet lepsze. 

A wy, macie jakieś fantazje seksualne? 

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Idziesz z mężczyzną do łóżka i zastanawiasz się nad tym, jak wyglądają twoje włosy i czy wszystko jest idealnie? To dla mężczyzn nie ma w ogóle znaczenia:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów