Najchętniej zdradzamy w pierwszych latach małżeństwa. Wyniki badań naukowych są niepokojące

Anna Respondek 08.08.2017
Jak często zdradzamy?
Fotografia: Pixabay

Pierwsze lata małżeństwa powinny być niekończącym się "miodowym miesiącem". Dlaczego właśnie wtedy najchętniej zdradzamy?

Przyczyny zdrady są różne, jednak nie ma nigdy dobrego wytłumaczenia dla takiego zachowania. I choć wydaje się nam, że w pierwszych latach małżeństwa nie ma się czym martwić, to najnowsze badania naukowe pokazują coś zupełnie innego. Dailystar.co.uk dotarło do analizy przeprowadzonej przez portal randkowy dla zamężnych, Saphrina. Okazało się, że dwie trzecie dorosłych przyznaje się do romansu w pierwszych pięciu latach małżeństwa. 

Przepytano 300 zamężnych Brytyjczyków i Brytyjek. Jak wynika z ankiety, 27 procent było żoną lub mężem jedynie przez rok lub dwa lata. 36 procent ankietowanych przed ślubem było z partnerem od 3 do 5 lat. 

Nieszczęśliwa kobieta
Fotografia: Fotografie: EAST NEWS

Najczęstsze powody zdrady

Najczęściej typowaną odpowiedzią był niesatysfakcjonujący seks (27 procent). Na drugim miejscu znalazł się wysoki poziom libido (14 procent), który trudno było zaspokoić z jednym partnerem lub partnerką. Na kolejnej pozycji, ex aequo, uplasowało się poczucie odrzucenia przez ukochaną osobę oraz potrzeba zaspokojenia fetyszy (9 procent). 

Dla wielu par pierwsze pięć lat związku jest najtrudniejsze. Seks staje się monotonny, brak jest iskrzenia, co sprawia, że ludzie zaczynają błądzić. Możemy zaobserwować coraz większą ilość osób otwartych na relacje pozamałżeńskie. Przede wszystkim taki problem mają młode małżeństwa, które dopiero co miały ślub. - powiedział przedstawiciel Saphriny. 

Smutek
Fotografia: Pixabay

W poniedziałki zdradzamy najczęściej

Poniedziałek, godzina 8 rano, okazał się "złotą godziną" dla szukających przygód. Jak wynika z sondy przeprowadzonej przez portal IllicitEncounters.com, między 8 a 9 rano, wysyłamy najwięcej wiadomości do naszych kochanków i kochanek. Drugim najniebezpieczniejszym dniem jest piątek, między 21 a 22 godziną.  

Poniedziałki, kiedy normalnie wychodzi się do pracy, są najlepszym momentem na komunikacje z tymi, z którymi zdradzamy naszych małżonków, po długim weekendzie milczenia. Dodatkowo dla osób, które podejrzewają męża lub żonę o zdradę, jest to godzina, kiedy bardzo trudno przyłapać ukochanego na gorącym uczynku - powiedział członek IllicitEncounters.com. 

A może jednak lepiej powalczyć o związek? 

giphy-downsized (43)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów