Najbardziej stresująca pozycja seksualna. Kochankowie boją się kompromitacji!

Hanna Skowron 22.02.2019
para uprawiająca seks
Fotografia: Shutterstock

Pierwszy raz bywa stresujący, ale doświadczeni kochankowie też mają powody do niepokoju. Ta pozycja seksualna budzi największy strach wśród ankietowanych.

Choć wiele osób nie ma tajemnic przed partnerem w łóżku, są takie sytuacje, które mogą wprowadzić parę w zakłopotanie. Amerykanów i Europejczyków poproszono o wybranie pozycji seksualnej, która powoduje u nich największy stres. Co ciekawe, obie płcie były zgodne w tej kwestii.

Zobacz także: Jacy byli Polacy w łóżku w 2018 roku? Ten raport może was zaskoczyć!

Najbardziej stresująca pozycja seksualna

Nawet jeśli dwoje ludzi się kocha i jest ze sobą blisko, bywają sytuacje, które powodują dyskomfort podczas seksu. Brytyjski serwis Superdrug Online Doctors przepytał tysiąc osób z Europy i USA o ich nawyki seksualne. Kochankowie wybrali m.in. najbardziej stresującą pozycję podczas łóżkowych igraszek. 57 proc. kobiet i 43 proc. mężczyzn wskazało jedną z odmian "69", a dokładniej "69 na stojąco".

Na czym polega ta pozycja seksualna? Mężczyzna stoi wyprostowany i opiera się o ścianę. Kobieta owija nogami szyję partnera, a sama zwisa głową w dół. Aby sprostać tym "akrobacjom", kobieta musi być wygimnastykowana, natomiast mężczyzna na tyle silny, by utrzymać partnerkę.

Zarówno panie, jak i panowie uznali tę pozycję za najbardziej ekstremalną. Nie dość, że para nie może się skupić na przyjemności, to jeszcze dodatkowy napływ krwi do mózgu zwisającego partnera powoduje zawroty głowy. Ankietowani opisywali ją również jako budzącą zakłopotanie i lęk przed kompromitacją.

Jakie inne pozycje stresują kochanków najbardziej? Jak podaje Onet, respondenci jako źródło niepokoju wskazali jeszcze seks analny (50 proc. kobiet i 30 proc. mężczyzn) oraz masturbację na oczach partnera (16 proc. kobiet i 9 proc. mężczyzn). Niekwestionowanym liderem i najmniej stresującą pozycją seksualną wśród przedstawicieli obu płci pozostaje natomiast... pozycja misjonarska.

Zobacz także: Co to jest sneating? To bardzo niebezpieczny trend w randkowaniu!

Sprawdź, jaką żoną będziesz w przyszłości. Te pytania mogą cię zaskoczyć!

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się jaką żoną będziesz w przyszłości

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.

1. Lubisz gotować?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów