Jaka powinna być częstotliwość spotkań na początku związku, by miał przyszłość? Zaskakujące słowa eksperta

Katarzyna Leszczyńska 01.12.2017
Dlaczego nie należy przesadzać ze spotkaniami na początku relacji?
Fotografia: pixabay.com

Wszystko dla dobra naszej relacji.

Ludzie zastanawiają się często, czy nie należy przesadzać ze spotkaniami na początku relacji. Wielu z nich popełnia jednak zasadniczy błąd i chce się spotykać jak najczęściej. Okazuje się, że nie jest to korzystne dla związku w jego początkowej fazie. Zdaniem psychologa Setha Meyersa, jeżeli ludzie mają być ze sobą, to będą i tak, niezależnie od tego, jak często się spotykają. Dla bezpieczeństwa jednak na początku warto się ograniczyć do jednego razu w tygodniu. W rozmowie z portalem Bustle.com Meyers wyjaśnił, dlaczego taka ilość spotkań właśnie jest optymalna.

Można za bardzo się spieszyć

Spotykając się z kimś częściej niż raz w tygodniu, możemy odczuć, że znamy go znacznie dłużej niż w rzeczywistości. Dlatego też wówczas możemy znacznie pospieszyć się z rzeczami, które są zarezerwowane raczej dla dłuższych relacji. Może to być seks, ale nie tylko. Również wspólne święta, a nawet małżeństwo, co może się okazać potem największym błędem w życiu.

Dlaczego nie warto się spotykać zbyt często na początku związku?

Możemy mieć zły pogląd na daną osobę

Spotykając się częściej zaczynamy dostrzegać w kimś rzeczy, które powinny wypłynąć dopiero w zaawansowanej relacji. Są rzeczy, których możemy nie zaakceptować na początku związku, a później mogą być dla nas do zniesienia. Warto dać sobie szansę. Nie mówiąc już o tym, że wówczas o wiele szybciej w związku może pojawić się wyniszczająca go rutyna.

Można się zobowiązać do czegoś, czego nie chcemy

Zanim zdecydujemy się na to, że osoba, z którą jesteśmy jest tą jedyną, warto się z nią wcześniej zapoznać. Trudno jednak to zrobić, jeżeli spędzamy ze sobą zbyt dużo czasu. Wszystko powinno się dziać we własnym tempie, nie można tego przyspieszać.  

Nie powinniśmy się spieszyć na początku relacji
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów