Myślisz o seksie z byłym po rozstaniu? Według naukowców... to bardzo dobry pomysł

Hanna Skowron 19.10.2018
para uprawiająca seks
Fotografia: Shutterstock

Nie warto odmawiać sobie przyjemności.

Rozstajecie się i wracacie do siebie. Choć podjęłaś decyzję o zakończeniu związku, nie jest łatwo zamknąć ten rozdział w życiu. Zdarza się, że lądujecie w łóżku, a potem masz wyrzuty sumienia. Niesłusznie! Naukowcy uważają, że seks z byłym może być dla ciebie bardzo korzystny.

Seks z eks to dobry pomysł?

Wnioski, do jakich doszli naukowcy z Wayne State University w Detroit w stanie Michigan, mogą być zaskakujące. Eksperci przeanalizowali doświadczenia 113 ochotników, którzy w ostatnim czasie rozstali się ze swoimi partnerami. Pytali ich, jak czują się po zakończeniu relacji, czy próbowali nawiązać fizyczny kontakt z eks oraz czy nadal są zaangażowani emocjonalnie w związek.

W drugim badaniu 372 osoby zapytano o to, ile razy próbowały uprawiać seks z byłym partnerem. Brano pod uwagę zarówno sytuacje, gdy do zbliżenia doszło, jak i nieudane próby podjęcia współżycia. Wyniki opublikowano w czasopiśmie medycznym Archives of Sexual Behavior.

Jak podaje Onet.pl, okazało się, że intymne chwile z eks to dobry sposób na sfinalizowanie rozstania. Inicjowanie seksu z byłym wcale nie wywoływało chęci powrotu ani nie powodowało wyrzutów sumienia. Natomiast osoby, które w ten sposób "kończyły" relację, były po prostu szczęśliwsze, rzadziej zapadały na depresję i przeżywały więcej pozytywnych uczuć. Łatwiej im było pogodzić się z zamknięciem tego etapu w życiu i wkroczyć w nowy.

Może więc nie warto za wszelką cenę wzbraniać się przed tym "ostatnim razem"?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Co wiesz o seksie?
Rozwiąż quiz

Co wiesz o seksie? Quiz tylko dla dorosłych!

Co wiesz o seksie?

1. Przeciętny członek Polaka we wzwodzie ma długość:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów