Mowa ciała może zdradzić niewierność partnera. Eksperci wskazują na wyjątkowo "podejrzane" zachowanie

Anna Respondek 16.08.2017
Mowa ciała zdradza niewierność
Fotografia: East News

Jak ukryć zdradę? Okazuje się, że nawet nasze ciało jest w takiej sytuacji przeciwko nam. 

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrafią rozpoznać, kiedy ich partner zaczyna się zachowywać nieswojo. Tajemnicze telefony, długie spotkania po pracy, ukrywanie wiadomości. To wszystko najczęściej świadczy o tym, że w życiu ukochanego lub ukochanej pojawił się ktoś inny. 

Jak się okazuje, kolejnym pomocnym symptomem mogą być zauważalne zmiany w mowie ciała. Dzieje się tak przede wszystkim u mężczyzn, którzy zaczynają się zachowywać w bardziej "samczy" sposób. Wszystko sprowadza się do sposobu w jaki stoją. Independent.co.uk zapytał specjalistkę o co w tym wszystkim chodzi.

Subtelne zmiany w mowie ciała

Patti Wood, ekspertka w sprawie mowy ciała, wyjaśniła, że zdrada może prowadzić do wzrostu testosteronu w organizmie mężczyzny. Te wahania hormonów wpływają na subtelne zmiany w ciele. Według specjalistki, mężczyźni starają się wyglądać wtedy na większych, wyższych. Wypychają klatkę piersiową do przodu i ściągają łopatki. 

Szeroki rozstaw nóg jest szczególnie interesujący - zauważa Wood. 

Stojąc na szeroko rozstawionych nogach mężczyzna stwarza wrażenie silnego osobnika, który twardo stąpa po ziemi. Dodatkowo odsłania swoje najdelikatniejsze miejsce, które staje się podatne na ciosy. To kolejny sygnał świadczący o sile i pewności siebie. W przeciwieństwie do postawy "samca alfa", kiedy panowie czują się zrelaksowani, ich stopy nie wychodzą poza linię ramion. 

Taka postawa ukazuje nasze seksualne zainteresowanie, jeśli chodzi o kobiety i siłę, jeśli chodzi o mężczyzn. Ma mówić "To moja przestrzeń i nie mam zamiaru się stąd ruszyć" - wyjaśnia specjalistka. 

Oczywiście Wood zaznacza, że przyjmowanie przez mężczyznę postawy "samca alfa" nie zawsze oznacza, że jest on niewierny. Jeśli zaczyna się  ona pojawiać wraz z innymi symptomami, należy ją wtedy wziąć pod uwagę. 

Panowie czas mieć się na baczności ;)

giphy-downsized (61)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów