"Mów do mnie brzydko". Lew-Starowicz mówi, kiedy warto tego spróbować

Redakcja 30.05.2017
Para
Fotografia: Pixabay

Zanim z naszych ust podczas seksu padnie niecenzuralne słowo, dobrze wybadajmy naszego partnera. 

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz w programie "Dobry seks" przekonuje, że nie należy się obawiać w trakcie seksu brzydkich słów.

Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie współżycia bez używania niecenzuralnych słów. Są i tacy, którzy stronią od wulgaryzmów. Okazuje się jednak, że brzydkie słowa mogą pozytywnie wpłynąć na związek, a konkretnie na seks. Używanie ich może być niezwykle podniecające i zapewnić parze wiele przyjemności.

Okazuje się też, że na tego typu doznania wcale nie decydują się pary, które mogą pochwalić się długim stażem, a przynajmniej nie tylko. Wszystko zależy od naszych upodobań, a nawet wychowania. 

Popatrzmy, jak wygląda nasz rozwój psychoseksualny. Bardzo istotną fazą jest okres dojrzewania, kiedy w środowiskach rówieśniczych zaczyna się na temat seksu mówić i reagować. Często jest to albo wulgarne, albo na pograniczu wulgarności. I to jest takie pikantne i można się na to uwarunkować - przekonuje profesor Zbigniew Lew-Starowicz w programie "Dobry seks" emitowanym na Gazeta.pl. 

giphy (2)

Jaki jest twój język intymny?

Seksuolog zwraca uwagę, że wchodząc w nowy związek, tworzymy nowy język erotyczny. To dobra informacja dla tych, którzy chcieliby za pomocą wulgaryzmów urozmaicić swój seks, ale ich partner jest do tego niechętny. Wówczas, wystarczy że przestawią się na inne bodźce, na inny typ sformułowań i w ten sposób stworzą swój własny język. 

Każda para tworzy swój język intymny i w nowym związku powstaje nowy język erotyczny ze względu na specyfikę danej osoby. Jeżeli widzimy, że wulgaryzmy studzą drugą osobę, to możemy złagodzić wulgaryzmy na inny język erotyczny. Język polski jest na tyle bogaty, że na samo określenie penisa jest ponad sto słów - powiedział Zbigniew Lew-Starowicz w programie "Dobry seks". 

Seksuolog ma też radę dla tych, którzy chcieliby eksperymentować i sprawdzić, czy wulgaryzmy faktycznie dodają pikanterii w łóżku. Radzi, aby zabrać się do tego ostrożnie.

Najpierw należy wybadać partnera i poznać jego opinię na ten temat. Dobrze, aby była to spontaniczna rozmowa. Wywiad czy przesłuchanie nie wchodzi w grę. Widząc, jak reaguje partner będziemy już wiedzieć, czy on także chciałby w ten sposób urozmaicić nasze życie seksualne. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów