Naukowcy udowodnili związek między miłością a wagą. Nie taki, jakiego się spodziewacie

Anna Respondek 06.12.2017
Tycie w związku
Fotografia: EAST NEWS

Dlaczego tak się dzieje?

Miłość to wspaniałe uczucie, które na początku powoduje stan uniesienia, a z czasem zapewnia poczucie bezpieczeństwa i radości w życiu. Okazuje się jednak, że ma również swoje wady. Jak pokazały badania naukowców, przyczynia się do wzrostu wagi zakochanych.

Spokojnie, nie dzieję się tak od razu i nie oznacza to, że z każdym rokiem stajemy się więksi. Jest jednak jeden moment, w którym w szczególności należy na siebie "uważać". Według naukowców, tuż po ślubie i wspólnym zamieszkaniu, każde z małżonków przybiera około dwa i pół kilograma w pierwszym roku wspólnego życia. Może to być spowodowane regularnością posiłków i powtarzaniem ukochanemu lub ukochanej słynnej maksymy "Zjedz mięso, ziemniaki zostaw". 

To prawdziwy problem naszych czasów. Pary zamieszkujące razem naprawdę muszą zwracać uwagę na swoją wagę. Otyłość jest niedobra, zmniejsza poczucie własnej wartości i niszczy związek - przekonuje doktor Catherine Hankey.

Jak pokazały badania z 2013 roku im szczęśliwsi byli świeżo poślubieni małżonkowie, tym więcej kilogramów przybierali w przeciągu dwóch lat od wspólnego zamieszkania. Osoby mniej szczęśliwe zachowywały rozmiar sprzed ślubu. Ta zależność dotyka również osoby, które rozpoczęły nowy związek. 

giphy-downsized (2)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów