Mężczyźni zdradzili, co sprawia, że są nieszczęśliwi w związku. Te przyczyny zdarzają się najczęściej

Katarzyna Leszczyńska 26.10.2017
Mężczyźni zdradzili, co przeszkadza im w związku
Fotografia: pixabay.com

Warto zwrócić na nie uwagę.

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, miewają gorsze dni. Każdy człowiek ma wiele obowiązków, które musi codziennie wypełniać. Niekiedy ich nadmiar przytłacza. Wiele pań nie rozumie, że ich mężowie mogą mieć gorszy dzień, a ci zaczynają się frustrować, ponieważ znów są oskarżani o coś, czego nie zrobili. Oto wskazówki, na które kobiety powinny zwracać uwagę. Portal Womansday.com przedstawił listę powodów, dla których mężowie bywają nieszczęśliwi.

Rozładowywanie emocji

Nie można odmówić kobietom, że na pewno mają dużo zadań do wykonania. Jeżeli jednak mąż wraca zmęczony z pracy, nie musimy od razu przerzucań na niego wszystkich naszych obowiązków, bo same chcemy odpocząć. Trzeba dać mu chwilę odpoczynku, a potem równomiernie podzielić się zajęciami.

Nie bawienie się razem

Dobrze jest dzielić się obowiązkami, ale jeszcze lepiej wspólnie odreagowywać. Nadmiar zadań każdego dnia, opieka nad dziećmi i praca mogą przytłoczyć każdego i zniszczyć niejeden związek. Warto od czasu do czasu oderwać się i wspólnie zabawić.

Mówienie tylko o dzieciach

Wiadomym jest, że dzieci są oczkiem w głowie każdej matki. Ojcowie również je bardzo kochają i uwielbiają spędzać czas całą rodziną. Nie można jednak dać się zwariować. Przed staniem się rodzicami mieliście wspólne tematy do rozmowy. Może warto je od czasu do czasu odświeżyć?

Mężczyźni również miewają problemy w kwestii związku
Fotografia: pexels.com

Narzekanie na zbyt mało romantyzmu

Każdy się zmienia. Zwłaszcza z upływem lat i doświadczeniem w związku. Nie można oczekiwać od drugiej osoby, że przez całe życie będzie tam zafascynowany i romantyczny jak na początku. Co nie oznacza, że całkiem należy wyzbyć się romantyzmu. Warto o tym porozmawiać i zrównoważyć pewne zachowania.

Nie mówienie wyraźnie o oczekiwaniach

Mężczyźni nie potrafią czytać w myślach i nie lubią, kiedy małżonki tego od nich wymagają. Zamiast wyraźnie powiedzieć, jakie są ich oczekiwania, chcą, żeby ci się domyślili. A potem powstają problemy w związku na temat źle odłożonej pasty do zębów.

Nie zmienianie nawyków

Najgorsze jest jednostronne dawanie z siebie. Wiele kobiet wymaga od mężczyzn zmian, a same nie potrafią zbyt wiele zaoferować. A im później, tym trudniej zmienić niektóre przyzwyczajenia. Tu też potrzebna jest szczera rozmowa.

Brak równowagi między pracą a domem

Nie od dziś wiadomo, że mieszanie kariery z życiem prywatnym nie jest dobrą rzeczą. Pracy nie powinno się zabierać do domu, a już na pewno nie wolno wyżywać się na najbliższych z powodu kłopotów z karierą.

Od czasu do czasu warto odpuścić i dojrzeć również swoje zachowanie. Mówi się, że to przede wszystkim kobiety doszukują się problemów w związku, jednak jak się okazuje również mężczyznom może wiele rzeczy przeszkadzać.

giphy-downsized (3)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów