Coraz więcej mężczyzn boi się seksu. O co chodzi?

Magdalena Barszczak 22.05.2018
seks, para
Fotografia: Shutterstock.com

To powszechny problem.

Uważa się, że mężczyźni cały czas myślą o seksie i mają ochotę na figle. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że panowie też mogą mieć obawy związane z pójściem do sypialni. Problem pojawia się w pewnym wieku, a potęguje go przeświadczenie, że zawsze trzeba być sprawnym i chętnym.

Zobacz także: Co to jest hiposeksualność? Nawet nie wiesz, że możesz ją mieć!

Mężczyźni boją się andropauzy

Jedną z coraz częstszych obaw facetów jest męskie przekwitanie, czyli andropauza. Mężczyźni uważają, że obniżenie libido upośledzi ich życie seksualne i z tego powodu zaczynają unikać seksu. Sęk w tym, że niepotrzebnie.

Allan Pacey, profesor andrologii na Uniwersytecie w Sheffield sądzi, że "męska menopauza" to mit. Ekspert ds. płodności posłużył się przykładem Charliego Chaplina. Komik spłodził ostatniego syna w wieku 73 lat. Zdaniem Paceya tylko nieliczni mają objawy związane ze zmieniającą się gospodarką hormonalną. Reszta nie boryka się z objawami przekwitania, a własną psychiką, która każe im się bać tego zjawiska.

By odzyskać witalność, mężczyźni zaczynają przyjmować testosteron. Jak zauważa Pacey w "Daily Mail", zainteresowanie męską terapią hormonalną między 2012 a 2016 rokiem wzrosło aż o 20 procent! Niestety, panowie działają przeciwko sobie, zwiększając ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Co może pomóc mężczyznom? Szczera rozmowa z partnerką i nienarzucanie sobie presji w łóżku.

Zobacz także: Chcesz uniknąć łóżkowej katastrofy? Zrezygnuj z tego przed seksem

Dlaczego nie masz ochoty na seks? Zobacz w poniższej galerii

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów